Edukacja

W jaki sposób zdobyć umiejętności potrzebne do testu na architekturę

Okres ogólniaka większość z nas wspomina jako czas beztroski, kiedy sporo uwagi człowiek poświęcał zabawom i umawianiu się z kumplami. Był to również okres, w którym wielu przygotowywało się do egzaminu dojrzałości i testów na uniwersytety.

książka

Źródło: www.morguefile.com
Dzisiaj egzaminy wstępne są już zniesione na większości wydziałów, jednak na tych, na których wymagane są wybitne zdolności, dla przykładu: zdolności rysowania czy śpiewu, przeprowadzane są obowiązkowe testy dla potencjalnych studentów.

Chciałbym studiować na krakowskim ASP!
Krakowska Akademia Sztuk Pięknych jest jedną z wiodących uczelni tego typu w Polsce. Wykładający tam wykładowcy posiadają spore doświadczenie i nieposzlakowaną opinię w świecie artystów, a od uczniów wymaga się dużo, dużo znaczących poświęceń, niż na większości krajowych akademii. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że większość młodych ludzi, jaka wyobraża sobie siebie jako współczesnych malarzy, zjeżdża się do Krakowa ze wszystkich krańców Polski.

Podobną sytuację można zobaczyć, przyglądając się wyboru studentów na kierunek architektura na jednej z dwóch krakowskich uczelni technicznych. Na tym kierunku organizowana jest dodatkowa rekrutacja, zawierająca testy z rysunku, nie tylko technicznego. Jeżeli Twoją fantazją jest studiowanie architektury, warto pomyśleć wcześniej o douczeniu się i już w technikum zapisać się na lekcje rysunku w Krakowie, gdyż bardzo często wykładają tam magistrzy akademii, którzy w późniejszych latach mogą być naszymi wykładowcami.

W jaki sposób dobrać dobrego korepetytora?
Jeśli już podjąłeś decyzję o rozpoczęciu kursu rysunku, niezłym pomysłem będzie popytać o lekcje wśród przyjaciół,jacy już taki kurs (Kurs na jachtowego sternika morskiego) rysunku w Krakowie ukończyli (z pomocą przychodzi otrzymane od nich informacje można porównać i wybrać kilka najbardziej obiecujących kursów rysunku. Niezbędne będą też wiadomości od osób uczestniczących w takich w korepetycjach, którzy przeszli pozytywnie rekrutację na kierunek, na jaki i my chcemy się dostać. Wyselekcjonowany w ten sposób kurs na pewno da nam dużą przewagę nad potencjalnymi konkurentami, a biorąc pod uwagę to, że z roku na rok ilość ludzi na miejsce na wydziałach technicznych jest większa, dobrze będzie zadbać o każdy możliwy do zdobycia punkt rekrutacyjny.