Informacje sportowe

W jaki sposób zakupić samochód i na tym nie stracić, czyli kilka porad dla kupujących

Rynek fabrycznie nowych samochodów w naszym kraju jest dość mały w porównaniu z innymi państwami Europy daleko nam pod tym względem do Niemiec, gdzie nowych samochodów sprzedaje się o wiele więcej. Nic dziwnego, wszak niewiele osób może sobie pozwolić na kupno pojazdu prosto z salonu. Dlatego wyraźnie większy jest rynek samochodów z drugiej ręki. Lecz jak znaleźć używane cztery kółka, by na tym nie stracić?

opony

Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com
W internecie bądź komisach znajdziemy sporą liczbę ofert sprzedaży używanych samochodów. Jak się w tym gąszczu nie zgubić? Jeśli decydujemy się na zakup konkretnego modelu, dobrze jest znaleźć opinie innych użytkowników na jego temat. Nie jest o to trudno, bo w sieci istnieją różne fora, na których dostępne są takie opinie. Jest to bardzo przydatne w zidentyfikowaniu możliwych problemów, jakie mogą na nas czekać po zakupie. Dzięki temu możemy uniknąć kosztownych niespodzianek. Musimy też przeanalizować ofertę konkurencyjnych modeli. Może się okazać, iż będzie bardziej nam odpowiadać. (Wejdź i sprawdź ofertę) Jeżeli będziemy mieć już rozeznanie, następnym krokiem jest wybór kilku propozycji, którymi jesteśmy zainteresowani. Należy tutaj zwrócić uwagę na proponowane ceny. Jeżeli cena za samochód jest dużo mniejsza od pozostałych ofert, to musimy zachować szczególną ostrożność.

Hej, sprawdź to (https://autopartner.elk.pl/mobilny-serwis-klimatyzacji/), jeżeli do tej pory nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Jest bardzo prawdopodobne, iż poprzedni właściciel zwyczajnie chce się takiego samochodu pozbyć, gdyż wymaga dużych wydatków. Można trafić na okazję, lecz nie warto ulegać emocjom i dokładnie sprawdzić takie auto przed dokonaniem zakupu. Gdy wybraliśmy już kilka ogłoszeń, którymi jesteśmy zainteresowani, wystarczy już tylko umówić się ze sprzedającymi na oględziny. Obowiązkowo trzeba odbyć jazdę próbną, podczas której sprawdzimy, czy podczas jazdy nie dzieje się nic niepokojącego, wypróbować pracę układu kierowniczego. Aby mieć pewność, że z silnikiem jest wszystko w porządku, pojedźmy do diagnosty. Koszt sprawdzenia auta również o tym aby sprawdzić, w jakim stanie są opony. Autor artykułu:

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli są już dość wyeksploatowane, to miejmy na uwadze to, że niedługo po zakupie będziemy musieli kupić nowe opony. Pamiętajmy jednak, iż wszelkie niedomagania, drobne usterki, czy zużyte opony to dobry pretekst do targowania się. Jeśli więc nie przeszkadzają nam drobne usterki, to możemy dużo zbić z ceny.Kupić auto nie jest trudno. Aby jednak nie żałować takiego zakupu, należy przestrzegać kilku zasad. Jeżeli podejdziemy do tego rozważnie wówczas będziemy długo się cieszyć nowo zakupionym samochodem.