Bez kategorii

W jaki sposób ubrać dziecko na uroczystość komunii świętej? Co będzie lepsze dla dziewczynki – alba czy sukienka?

Komunia Święta to wielkie wydarzenie dla dzieci. Ciągłe próby do tego wydarzenia, spotkania, katechezy – tak długie przygotowanie pokazuje, jak istotne jest to wydarzenie. Jednakże to rodzice mają najwięcej na głowie, bo muszą przygotować wszystko, czyli sprosić gości, przygotować spotkanie komunijne i przede wszystkim zadbać o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasem całkiem duży problem, szczególnie kiedy mowa o stroju dla dziewczynki. Najważniejsza zaś kwestia to ta, co zakupić: suknie komunijną albo może lepsza okaże się alba komunijna? Wiele tak naprawdę zależy od parafii, do której uczęszcza nasze dziecko. Czasem daje się opiekunom możliwość podjęcia wspólnej decyzji, jednak częściej jest tak, że dzieci mają odgórnie narzucony strój przez katechetów. Najczęściej są to alby komunijne – Aldeko.

W niektórych regionach jednak panuje tradycja ubierania sukienek, pomimo tego stale jest dyskusja, co jest lepsze. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Gdy mamy wybór, to dobrze będzie w pierwszej kolejności zajrzeć do portfela. Wiadomo jednak, iż im bardziej strojną sukienkę będziemy chcieli kupić dla naszej pociechy, tym będzie ona więcej kosztować. Musimy więc sprawdzić, ile mamy na takie wydatki pieniędzy oraz pamiętać przy tym, iż z albami nie mamy takiego problemu. Dobrze będzie porównać ceny w sklepach internetowych. Można tam kupić używaną albę już od około dwudziestu pięciu złotych, natomiast nową od stu pięćdziesięciu. W internecie też suknie do Pierwszej Komunii są tańsze.

Zobacz, że praktyczna treść posiada potrzebne dane, okażą się cenne – one Cię niezaprzeczalnie totalnie wciągną. Wejdź tu!

Jak chodzi o suknię, to używane już można nabyć za dwadzieścia, zaś nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przy zakupach w internecie dochodzi również problem jaki wiąże się z dopasowaniem rozmiaru ubrania dla naszej pociechy. Przy tym nie mamy całkiem pewności, w jakim stanie będzie towar. Gdy zaś chodzi o kupowanie w sklepie stacjonarnym to ceny kształtują się między osiemdziesiąt a dwieście złotych. Z sukienkami wygląda to identycznie, jednakże zawsze możemy zrobić to jeszcze inaczej patrząc dajmy na to do second handu – więcej pomocnych wskazówek. Pamiętać także należy, by odłożyć pieniądze na dodatki komunijne, jakie są także niesamowicie ważne.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również fotografia reklamowa następne wiadomości na wybrany temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Wianek komunijny, buty, czy torebka dopełnią na pewno pięknie całość.