Zdrówko

W jaki sposób troszczyć się o ząbki?

`Szkliwo zębów to najtwardsza jak też najbardziej wytrzymała tkanka zębowa, wystarczą jednakże nawet nieświadome zaniedbania w higienie jamy ustnej i niewłaściwe nawyki, aby przestało ono poprawnie spełniać swoją rolę.
Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie oddziaływanie na stan ząbków mają poniektóre zachowania.

Patelnia żeliwna

Autor: Neil Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprawidłowa higiena, unikanie odwiedzin u stomatologa, brak dbania o ząbki od środka (niedostatek suplementacji wapnia) i picie słodkich napojów gazowanych są to jedne z głównych grzechów przeciwko zdrowemu uśmiechowi. Przedstawiamy garść wskazówek, jakie przydadzą się wszystkim.
niepłodność

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Jak spać, żeby się wyspać

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
Niezwykle ważne jest dostarczanie układowi odpowiedniej dawki wapnia, który pomoże zatroszczyć się o zęby od środka.

W sieci znajdziesz dużo bardzo ciekawych informacji – jeśli masz ochotę poznać następny – sprawdź na portalu (https://timefordentist.pl/nasz-gabinet/polityka-prywatnosci/) a nie będziesz żałować!

Niestety, badania pokazują, że Polacy nazbyt małą ilość wapnia konsumują razem z pokarmem. W ów sposób dostarczają zaledwie połowę codziennego zapotrzebowania na wapń. Konieczne jest więc stosowanie suplementów wapnia. Już maluchy wiedzą, iż trzeba regularnie myć ząbki. Wszelkie niedbalstwa prowadzą bowiem do problemów z uzębieniem. Z drugiej zaś strony nadmierna gorliwość również nie popłaca. Dokładne szczotkowanie zębów po każdym posiłku wcale nie jest tak korzystne, jak mogłoby się zdawać. Specjaliści zalecają czyszczenie ząbków trzy razy dziennie – po śniadanku, obiedzie a także kolacji. Szczoteczka do mycia ząbków powinna być miękka. Zbyt sztywna może bowiem niszczyć szkliwo. Ząbki myj łagodnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, by po każdym jedzeniu użyć dentystycznej nici.

Bardzo ważne dla zdrowia ząbków są również regularne wizyty u stomatologa. Przegląd uzębienia co pół roku zazwyczaj wystarczy, ażeby na czas wykryć wszelkie nieprawidłowości. Niekiedy konieczne jest leczenie kanałowe.