Zdrówko

W jaki sposób troszczyć się o ząbki?

`Szkliwo zębów to najtwardsza jak też najbardziej wytrzymała tkanka zębowa, wystarczą jednakże nawet nieświadome zaniedbania w higienie jamy ustnej i niewłaściwe nawyki, aby przestało ono poprawnie spełniać swoją rolę.
Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie oddziaływanie na stan ząbków mają poniektóre zachowania.

Patelnia żeliwna

Autor: Neil Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprawidłowa higiena, unikanie odwiedzin u stomatologa, brak dbania o ząbki od środka (niedostatek suplementacji wapnia) i picie słodkich napojów gazowanych są to jedne z głównych grzechów przeciwko zdrowemu uśmiechowi. Przedstawiamy garść wskazówek, jakie przydadzą się wszystkim.
niepłodność

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Jak spać, żeby się wyspać

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
Niezwykle ważne jest dostarczanie układowi odpowiedniej dawki wapnia, który pomoże zatroszczyć się o zęby od środka. Niestety, badania pokazują, że Polacy nazbyt małą ilość wapnia konsumują razem z pokarmem. W ów sposób dostarczają zaledwie połowę codziennego zapotrzebowania na wapń. Konieczne jest więc stosowanie suplementów wapnia. Już maluchy wiedzą, iż trzeba regularnie myć ząbki. Wszelkie niedbalstwa prowadzą bowiem do problemów z uzębieniem. Z drugiej zaś strony nadmierna gorliwość również nie popłaca. Dokładne szczotkowanie zębów po każdym posiłku wcale nie jest tak korzystne, jak mogłoby się zdawać.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Bardzo nam miło. Po ekstra informacje (http://www.bionateo.com/kategoria-produktu/waporyzacja/liquidy-cbd/) przejdź do następnego linku – tam opracowaliśmy szczegółowe wiadomości.

Specjaliści zalecają czyszczenie ząbków trzy razy dziennie – po śniadanku, obiedzie a także kolacji. Szczoteczka do mycia ząbków powinna być miękka. Zbyt sztywna może bowiem niszczyć szkliwo. Ząbki myj łagodnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, by po każdym jedzeniu użyć dentystycznej nici.

Bardzo ważne dla zdrowia ząbków są również regularne wizyty u stomatologa. Przegląd uzębienia co pół roku zazwyczaj wystarczy, ażeby na czas wykryć wszelkie nieprawidłowości. Niekiedy konieczne jest leczenie kanałowe.