Bez kategorii

W jaki sposób szukać dobrego przedszkola dla naszego malucha oraz kiedy to najkorzystniej rozpocząć robić?

Żeby wybrać odpowiednie przedszkole dla swego dziecka, jest to kwestia bardzo ważna dla wielu rodziców. To właśnie w tamtym miejscu potomstwo będzie spędzało dużą część dnia.
Poszukiwanie dobrego przedszkola trzeba zacząć na rok lub co najmniej pół roku przed pójściem naszego dzieciaka do przedszkola.

Zostawianie szukanie przedszkola na końcową chwilę jest nieprawidłowe choćby ze względu na to, że nasze dziecko będzie wymagać czasu, aby zaakceptować nową okoliczność oraz zaadoptować się w przedszkolu. A to potrzebuje czasu. Gdy rozpoczynamy przygotowania, najpierw należy zastanowić się, czy nasze potomstwo jest już gotowe do pójścia do przedszkola. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić, czy nasze potomstwo prawidłowo się czuje wśród innych dzieci oraz czy inne dzieci go interesują. Należy zaobserwować jak zachowuje się dziecko, gdy opiekunowie wychodzą dla przykładu do teatru a dziecko zostawione jest u dziadków. Jeśli nie mamy z tym najmniejszego kłopotu, to można śmiało powiedzieć, że nasze dziecko dojrzewa do tego, aby pójść do przedszkola. Gdy dziecko odsuwa się od rówieśników lub się ich wstydzi, to wtedy jest to sygnał, że należy jeszcze trochę popracować nad jego przygotowaniem pójścia do przedszkola.

furby

Autor: denebola2025
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj w przedszkolach przeprowadzane są adaptacyjne zajęcia, które przygotowują dziecko do pójścia do przedszkola. Należałoby bywać na takich spotkaniach na kilka miesięcy przed tym, aż zacznie się edukacja przedszkolna naszego dziecka. Zajęcia adaptacyjne zaprezentują nam, czy przedszkole (przedszkole na ursynowie) w zupełności spełnia nasze oczekiwania. Te zajęcia adaptacyjne odbywają się najczęściej w sobotę i zajmują ok. dwie godziny. Bierze udział w nich dziecko w każdym przypadku w towarzystwie osoby bliskiej.

Nie powinna być to w każdym przypadku mama, z którą potomstwo jest bardzo silnie związane emocjonalnie. Dobrze by było, żeby był to dla przykładu ojciec, dla którego takie zajęcia będą odskocznią od powszedniego zawodowego życia. Spędzenie dwóch godzin z dzieckiem dla ojca będzie radością.