Dla dzieciaków

W jaki sposób spędzać wolny czas z młodzianem?

W przebiegu przechodzenia z nastoletniego wieku w okres pełnoletności latorośl wymaga mniej działań wychowaWCzych, natomiast więcej kontaktów z rodzicielami.
Ażeby rozwinąć przyjaźń z latoroślą, odnajdźmy zabawne metody odnalezienia z nim wspólnego języka.

Mając w domku młodzieńca, gros czasu przeznaczamy zapewne na monitorowanie, nie zaś na to, ażeby się doskonale bawić. Podczas gdy dzieciątko było małe, siadywaliśmy na podłodze po czym bawiliśmy się w rozmaite, nawet bzdurne, gry, jakie sprawiały mu radość. Dzisiaj, gdy mamy więcej stresu połączonego z wykonywaną pracą, dość niedużo czasu wolnego, a również okrojone środki, „gra” z potomkiem wydaje się być kłopotliwym zadaniem, nie zaś radością.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu mata ceramiczna, by poznać ciekawe fakty na przedstawiany w wpisie temat. Czekamy z niecierpliwością na twą opinię!

Widać to przede wszystkim wtenczas, gdy potomek ma bardzo wiele ponadplanowych zajęć. Odszukanie zamiłowań potomka wymaga jakiejś inwencji, jednak nasz dowcipny stosunek wywołuje, iż dziecko dojrzy nas w odmiennym świetle, to znaczy w charakterze osoby, z którą może odnaleźć wspólny język. Możemy razem z potomkiem obejrzeć serial dla młodzieży, dla przykładu Buffy: Postrach wampirów, a następnie podyskutować tematy, które film poruszał.

buffy

Autor: All images by outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdź czas, gdy obydwoje jesteście wolni po czym sporządź listę zajęć, które możemy zrealizować w sposób spontaniczny. Spytajmy córkę albo syna, czy im to pasuje, a w następnej kolejności trzymajmy się wyznaczonych ram czasowych.

Kiedy wypadnie nam coś niespodziewanego, potraktujmy uplanowany z latoroślą czas jak sacrum – dotrzymując słowa, pokażemy dziecku, jak nadzwyczaj jest dla nas ważne.

Czy Twoim zdaniem publikowany tekst posiada pożyteczne informacje? Jeśli tak, to zobacz także pomocne artykuły, które są nieprawdopodobnie wciągające.

Kiedy sprawa jest poza kontrolą, przełóżmy wtenczas spotkanie na następny dzień, zamiast całkowicie z niego rezygnować.