Dla dzieciaków

W jaki sposób spędzać czas wolny

Gry planszowe mogą być strategiczne, przygodowe, wymagające przedsiębiorczości czy negocjacji, a wręcz aktywności cielesnej (przykładowo Twister). Wszyscy znamy takie klasyki jak przykładowo Monopoly czy Scrabble. Jednak i owe gry mają obecnie różne wersje. Warto wybrać te najbardziej odpowiednią dla nas. Czasem gry planszowe odróżniają się tylko grafiką, jednakże warto przyjrzeć się kolekcji i zdobyć tą, która w największym stopniu do nam odpowiada (nie każdy sklep z grami planszowymi oferuje pełny asortyment gier).

Wybierając grę dobrze jest zwracać uwagę ile graczy może z nią grywać. Na rynku są planszowe gry rodzinne z których skorzystamy chociażby we dwoje, lecz również takie, które wymagają znaczniejszej grupy osób. Temat, czy konkretna gra ma nam posłużyć jako wieczorny relaks w parze, czy raczej alternatywa na domowe „posiadówki” ze znajomymi. I w tym miejscu reguły można niekiedy obejść oraz modyfikować regulaminy. Wszystko jest zależne od naszej kreatywności, a gra jest wyłącznie instrumentem do ciekawego spędzenia czasu.
Gra planszowa

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępne są rozmaite gry, jedne świetnie sprawdzają się dla nawet małych dzieci, inne będą skomplikowane nawet dla osób pełnoletnich.

Czy uważasz, że w sieci jest niewiele godnych polecenia postów? Jeżeli masz zamiar znaleźć istotnie przydatny portal, to zalecam to omówienie (https://zabawekczas.pl/produkty/maskotki,2,1650).

Warto zwracać uwagę dla jakiego wieku gry są polecane i jaki tym samym posiadają poziom trudności. Oczywiście występują też gry planszowe przy jakich osoby w każdym wieku potrafią się świetnie bawić. Na ogół to właśnie owe gry rewelacyjnie sprawdzają się na luźne spotkania (nie mają trudnych reguł, zatem każdy może błyskawicznie zrozumieć zasady i po prostu się bawić).

Czas trwania gry.

Zaciekawił Cię ten komentarz z www (http://www.ipschool.pl/pl)? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to zachęcamy do polemizowania. Każda dyskusja jest przydatna.

To wbrew pozorom ogromnie istotny aspekt przy wyborze gry. Jeżeli szukamy czegoś w miarę prędkiego na wieczory, czy wyjazdy, sprawdzą się gry, których przewidywany czas to maks godzina. Jest też wiele świetnych gier, przy jakich powinniśmy od razu zarezerwować kilka godzin. Rozmiar oraz zapakowanie gry – cechy te mają głównie znaczenie, jeżeli gry często transportujemy czy zabieramy do aeroplanu. Nawet na parodniowy wyjazd uwielbiamy zabrać ze sobą jakąś planszówkę, wtenczas zdecydowanie warto wybrać te małe, częstokroć w opakowaniach z metalu, ponieważ najlepiej znoszą wyjazdy i nie zajmują nazbyt wiele przestrzeni w walizce.

Gry planszowe można także kupić w sklepie on-line. W tymże celu warto wpisać w wyszukiwarkę sformułowanie: sklep groteka44 z grami planszowymi.