Zdrówko

W jaki sposób skutecznie oraz szybko dbać o nasze zęby aby cieszyć się zadbanym i pięknym uśmiechem przez długi okres?

Odpowiednia higiena zębów oraz profilaktyka to jeden z tych aspektów, o jakich trzeba pamiętać kiedy mamy zamiar zachować zdrowy i zniewalający uśmiech przez dłuższy czas.

Z tego też powodu trzeba pamiętać o paru podstawowych tematach takich jak chociażby dobór właściwej szczoteczki czy też nitkowaniu zębów.
Ostatnimi czasy sporą popularnością mogą pochwalić się szczoteczki elektryczne, które są również polecane przez stomatologów. Dzięki dużej intensywności rotacji główki jesteśmy w stanie usunąć znacznie więcej osadu zębowego aniżeli w przypadku klasycznej szczoteczki. Dodatkową zaletą jest również kształt główki, który pomaga nam wyczyścić miejsca, które są trudno dostępne. Obok odpowiedniej techniki szczotkowania bardzo istotnym aspektem jest również używanie nici dentystycznej. Jest to ten element, jaki jest ciągle zalecany przez stomatologów. Trzeba mieć na względzie, że nawet wyjątkowo skuteczna szczoteczka może mieć problem z usunięciem resztek pokarmu z naszych zębów. Dlatego też należy korzystać z nitki dentystycznej, która pomaga nam usunąć zalegających resztek ze szczelin międzyzębowych.

układ kostny człowieka

Autor: Javi
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałą alternatywą dla nici dentystycznej jest również irygator, czyli urządzenie, jakie poprzez strumień wody pod ciśnieniem wypłukuje z zębów resztki jedzenia.

Jeżeli musisz sprawdzić prawdziwość danych umieszczonych tej publikacji, to kliknij tu i zweryfikuj u źródła (http://www.eskulapmed.pl/sklep-medyczny-i-rehabilitacyjny-torun/) a zdobędziesz całkowitą pewność w takiej sprawie.

Jest to rozwiązanie polecane dla osób borykających się z problemem nadwrażliwości dziąseł, ale i nie tylko.

Jeżeli chodzi właśnie o temat jakim jest irygator dentystyczny Waterpik to model delikatnie masujący dziąsła i zapobiegający powstawaniu plytki nazębnej.