Zdrówko

W jaki sposób rzucić palenie – parę metod

Ażeby rzucić palenie, należy mieć wiele uporu oraz głęboką motywację. Rzucenie palenia nie będzie proste. Nikotyna powoduje silne uzależnienie.
Jest kilka sposobów na to, jak skończyć z paleniem.

kurz

Autor: David Huang
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie rzucania powinniśmy zająć czymś ciało i umysł. Można zacząć chodzić na siłownię, pływać bądź biegać. W razie silnej chęci sięgnięcia po papierosa, miej w pobliżu soczek ze świeżych owoców czy też miętówki. Po pierwsze, należy tego bardzo chcieć. To pierwsza i mimo pozorów najistotniejsza reguła. motywacja, ażeby skończyć z nałogiem powinna być głęboka.

Jeśli zaciekawił Cię nasz tekst, to przejdź na adres tej strony (http://instytutboczarska.pl/) i tam wyszukasz znacznie więcej szczegółowych informacji.

Warto skonstruować bilans korzyści, które uzyskamy po uwolnieniu się od nałogu jak też szkód, które poniesiemy, jeśli będziemy dalej palić. Dowiedzmy się, jakie są konsekwencje palenia. Warto mieć na względzie, iż palenie powiększa ryzyko wystąpienia zawału serca oraz udaru mózgu. Rzucenie palenia pomoże polepszyć formę fizyczną, zwalczy poranny kaszel, podniesie odporność na różnego rodzaju infekcje, zmniejszy możliwość zachorowania na nowotwory. Żeby prędzej rzucić palenie, pomyśl o kondycji swych włosów jak też cery. Usuń ze swojego środowiska papierosy a także wszelkie utensylia takie jak dla przykładu maszynki do robienia papierosów.

Poszukuj pomocy w rodzinie, wśród znajomych, kolegach z pracy. Namów ich, aby powstrzymywali się od papierosa w twej obecności a także nie częstowali cię nim. Uzależnienie (sprawdź również odwyk Śląsk) od nikotyny to nie banalny nawyk. Nie poddawaj się – co pewien czas próbujesz rzucić palenie, jednakże nałóg znowu powraca? Nie poddawaj się .

Nikotyna potrafi wywołać niezwykle głębokie uzależnienie. W trakcie rzucania palenia, możesz poczuć głód nikotynowy i głęboką potrzebę sięgnięcia po papierosy. Zajmij się czymś, ażeby nie myśleć o papierosach.