Dla dzieciaków

W jaki sposób rozwija się firma LEGO.

Ci z nas, którzy przyszli na świat w latach osiemdziesiątych 20w, z pewnością pamiętają czasy, w których zestawy lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do nabycia wyłącznie w Pewexach albo na zachodzie. Każdy z nas pragnął tego, żeby rodzina przebywająca na zachodzie wysłała na urodziny nowy zestaw zabawek od Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Od tego momentu inżynierowie Lego starają się zaskakiwać dzieci coraz to nowymi rodzajami klocków czy zabawek. Typy klocków możemy rozdzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile te pierwsze są chyba wszystkim niezwykle dobrze znane i nie potrzeba tutaj komentarza, to chciałbym napisać kilka zdań o Technics.

Każde dziecko rozwija się poprzez naśladowanie rodziców.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i zobacz, jakie informacje ma rekomendowana witryna (https://www.dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/dywany-do-przedszkola-i-szkoly/59) – niewątpliwie materiały w tamtym miejscu umieszczone są podobnie zajmujące.

O ile pragnienie zostania kierowcą zwykle odnosi się chłopców, to dziewczynki modelując zachowania mamy, częściej widzą siebie w roli gospodyni domowej. Ogromną radość przy tym, sprawi im zabawa w domowe obowiązki. Dla dziewczynek świetnym prezentem będą wobec tego mebelki dla dzieci, oraz zabawki typu mała pralka.

Wygląda na to, że zabawki których koszty są mniejsze, sprowadzane z Chin lub innych słabiej rozwiniętych krajach, choć nam, dorosłym, wydają się atrakcyjne ze względu na niskie koszty, stanowią spore niebezpieczeństwo dla naszych najmłodszych.

Poznaj ten tekst (http://fundacjaagnieszka.pl/dzieci-z-porazeniem-mozgowym.html), ponieważ on na pewno także Cię bardzo zafrapuje. Przedstawia on podobną kwestię, zatem nie czekaj i kliknij tutaj!

Nie spełniają atestów, które obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, nie tylko ze względu na wytrzymałość, możliwość skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład chemiczny. Nierzadko zdarzało się, że zabawki z Chin zostały przypadkowo nafaszerowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Bez względu na płeć, dziecko będą cieszyć klocki. Ze względu na to,że są wytwarzane w różnych odmianach, z łatwością dobierzemy te, które będą sprawiać największą przyjemność dziecku, któremu staramy się zrobić podarunek. W najbardziej kojarzonej z klockami marce LEGO, interesującą propozycją kierowaną do dziewczynek są klocki lego friends – które mimo ,jak się zdaje innej kategorii – są konkurencyjne dla lalki barbie. Produkowane w ślicznych kolorach, dostępne są w zestawach z domem, autem, a nawet gabinetem weterynaryjnym – obszerne opracowanie.