Zdrówko

W jaki sposób powinna wyglądać apteczka domowa
?

Oczywistością jest, że w każdym domu winna się taka znajdować, ażeby w razie nagłej potrzeby, schorzenia czy też urazu móc natychmiast pomóc sobie czy też innym.
Apteczka powinna być zamknięta albo musi znajdować się tak wysoko, ażeby była nieosiągalna dla dzieci.

Miejsce to powinno być mało słoneczne. Wilgoć i nadmiar światła może niedobrze oddziaływać na trwałość lekarstw albo środków opatrunkowych. Farmaceutyki powinniśmy trzymać w oryginalnych zapakowaniach razem z ulotkami, by w każdym momencie móc przypomnieć sobie metodę dawkowania. Pamiętajmy o tym, ażeby raz na jakiś czas sprawdzać terminy ważności medykamentów zgromadzonych w apteczce.

Zaloguj się na witrynę twórcy – tam odnajdziesz sporo ciekawych wiadomości, które zgłębią Twoją wiedzę na opracowany tu nowy temat.

Te, jakie są przeterminowane muszą zostać zutylizowane w specjalnych punktach.

nastolatki

Autor: IBSS BIOMED,
Źródło: IBSS BIOMED,

Które środki powinny się znaleźć w domowej apteczce? Na pewno wszelkie środki opatrunkowe – wata. Musimy posiadać nożyczki z okrągłym czubkiem, którymi można bezpiecznie rozciąć odzienie dookoła rany. Konieczny będzie działający termometr. Pomocne są także wszelkie środki używane przy obrzękach – maści jak też płyny. W każdym domu musimy znaleźć środek do dezynfekcji – płyn na otarcia i odparzenia lub zasypka. Najczęściej prawdopodobnie używane medykamenty to leki przeciwbólowe, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Pamiętajmy o tym, iż mnóstwo specyfików przeciwbólowych ma równocześnie działanie przeciwgorączkowe.

Dobrze mieć w zasięgu ręki też jakieś łagodne specyfiki na przeziębienie, syropy przeciwkaszlowe, krople na nieżyt nosa. Co na trawienie? Idealne będą krople miętowe lub ziołowe herbatki wspomagające pracę układu trawiennego.