Bez kategorii

W jaki sposób powinna być ubrana rodzina, aby sesja rodzinna była naprawdę dobra?

Już jakiś czas temu minęły czasy, gdy fotograficy podczas wykonywania sesji rodzinnych kazali modelom stać prosto w rządku czy mieć na sobie niepraktyczne odzienie.

Wymogiem było też m.in. trzymanie dłoni na ramieniu chociażby siostry lub brata.
rozrywki

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
W rezultacie takie zdjęcia wyglądały niezwykle nienaturalnie. Na szczęście aktualnie to już rzadkość. Teraz najładniejsze zdjęcia to np. ujęcia dzieciaków, które bawią się na plaży czy leżą z rodzicami po piasku. Oczywiście ważna jest też kompozycja, np. umiejscowienie dzieci pomiędzy mamą i tatą.

Jeżeli zaintrygowała Cię prezentowana w niniejszym poście tematyka, zobacz treść, którą prawdopodobnie również uznasz za przydatną.

Jeżeli chodzi o mimikę twarzy, to wszyscy mogliby patrzeć się w to samo miejsce tak, jakby obserwowali płynący w okolicy jacht. Oczywiście jeśli chodzi o dzieci, muszą być one wypoczęte, zatem taka fotografia powinna być zrobiona rano albo w południe. Ponadto trzymanie dzieci na rękach mogłoby być dosyć uciążliwe i niewygodne w przypadku starszych dzieci. Z tego też powodu znacznie lepszym rozwiązaniem byłaby sesja na siedząco. Jednak nie powinno to tyczyć się całej sesji. Konieczne są także inne kadry.

Przykładowo ojciec rodziny może trzymać dziecko na plecach albo zdjęcie może pokazywać kompletną rodzinę na piasku w momencie podskoku. Inaczej mówiąc tego typu nietypowe fotografie będą o wiele lepszą pamiątką na przyszłość, niż prosto stojąca rodzina z nieszczerym uśmiechem na ustach.

Jeżeli interesują Cię naprawdę nietuzinkowe sesje rodzinne Warszawa jest miastem, gdzie jest zlokalizowane profesjonalne atelier, które chętnie zajęłoby się realizacją cudownej sesji. Należy także mieć w pamięci, żeby założyć normalne codzienne ubrania, gdyż tylko w takich będziecie mieć naturalny wyraz twarzy.