Zdrówko

W jaki sposób poradzić sobie z niejadkiem? Co przygotować mu na śniadanie, żeby z chęcią zjadł danie?

Wiele małych dzieciaków to niestety niejadki. Mnóstwo rodziców ma z tym wielki problem. Jak więc radzić sobie z tym problemem? Co zrobić, aby zachęcić malucha do jedzenia? Służymy profesjonalną radą.
Dzieci kochają słodkości.

Niestety, ogromna większość z nich nie jest rzecz oczywista zdrowa.Jednak są pożywne produkty spożywcze, jakie dzięki obecności cukru, są chętnie jedzone przez dzieciaki. Przykładem jest tu masło orzechowe. Jest ono nie jedynie smakowite, ale i – dzięki obecności orzechów i kakao, również sycące i pożywne. Dlatego jeżeli dziecko odmawia kolacji, warto spróbować dać mu kromkę z masłem orzechowym.
Kolejnym przykładem produktu, jaki może zachęcić dziecko do jedzenia, są płatki. Zwyczajne płatki kukurydziane nie są niestety przysmakiem dzieciaków, ale jeżeli zostaną one wymieszane z czekoladą, stają się znakomitym, a przy tym pożywnym posiłkiem. Płatki z czekoladą zawierają błonnik i inne składniki odżywcze, które znajdziemy w „tradycyjnych” płatkach, a poprzez czekoladę, są chętnie spożywane przez maluchy.
fototerapia
W jaki sposób zachęcić dzieciaki do jedzenia warzyw? Niejeden rodzic wie, jak trudne to zadanie. Mnóstwo pociech wręcz nie znosi warzyw i owoców. Aby zachęcić je do ich jedzenia, dobrze popróbować podać dziecku warzywa i owoce w innej formie – smacznego jogurtu, zdrowego soku lub ewentualnie przecieru przykładowo w naleśnikach.

Wiele dzieciaków chętniej zjada warzywa, gdy są one wycięte w ciekawe wzory, np. w serca, uśmiechy czy słoneczka.

Jeśli studiujesz przedstawiany artykuł, to oznacza, że niesamowicie Cię zainteresował. Skoro tak, to przekonaj się, że inne portale także posiadają istotne informacje.

W ten sposób podane na kromce ogórki lub papryka są znacznie chętniej jedzone.