Zdrówko

W jaki sposób pompa insulinowa czyni łatwiejszym życie chorych? W jaki sposób działa tego typu urządzenie?

Osoby chore na cukrzyce poza zachowaniem odpowiedniej Diety, muszą również pamiętać o ciągłym przyjmowaniu tabletek lub insuliny. O ile z tabletkami nie ma aż takiego problemu, o tyle z wstrzykiwaniem insuliny już tak prosto nie jest.

Nie jest to zbyt wygodne, szczególnie jeśli znajdujemy się na dworze. Dlatego wprowadzono na rynek pompę insulinową.
Pompa insulinowa Medtronic jest urządzeniem, które jest bardzo wygodne. W przypadku chorych na cukrzycę osób, trzustka nie wytwarza właściwej ilości insuliny. Z tego względu też poziom cukru wzrasta. Pompa taka, dzięki systematycznym dawkom insuliny, aplikowanym parę razy w ciągu dnia, najlepiej z dostępnych metod naśladuje pracę niesprawnej trzustki. Dlatego też jest tak skuteczna w terapii, gdyż jest niesamowicie dokładna. Zarówno jeśli chodzi o pory jak i o ilości dawek.
smutek

Autor: Guilherme Yagui
Źródło: http://www.flickr.com
Najnowsze pompy insulinowe programowane są w taki sposób, by terapia okazała się maksymalnie skuteczna. Zastrzyk insuliny nie daje tak dobrych efektów, bo aplikujemy sobie kilka dużych dawek przez dzień, ale niekoniecznie pokrywa się to z faktycznym zapotrzebowaniem. W pompie insulinowej jest insulina trochę inna, a konkretnie działająca od razu. Jej pewna ilość dawkowana jest cały czas równomiernie, to tak zwana dawka bazowa. Z kolei oprócz tego dodatkowo wstrzykuje się tak zwane bolusy. Są to większe dawki insuliny po posiłku, to znaczy wtedy gdy konieczność przyjęcia insuliny jest największe.

Dzięki temu organizm funkcjonuje prawidłowo, a poziom cukru we krwi jest w normie.

Jeżeli opisywany temat Cię zainteresował, to odsyłam do www (https://filtrynakran.pl/filtry-prysznicowe), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej danych, które na pewno Cię zainteresują.

Chory nie ma potrzeby martwić się o możliwe powikłania wynikające z SPAdku lub wzrostu poziomu cukru we krwi.