Dla dzieciaków

W jaki sposób oszczędnie skompletować wyprawkę dla dzidziusia?

Spodziewasz się dziecka, jednak nie masz dosyć pieniędzy, aby zakupić wszystko, czego potrzebuje nowy człowiek? Mamy dla Ciebie garść porad, w jaki sposób nie splajtować, szykując wyprawkę dla bobasa.

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Wózek, fotelik do samochodu, chusta bądź nosidło, łóżeczko, karuzelka, pościel, ubranka niemowlęce, grzechotki, flaszki, smoczek – spis przedmiotów do wyprawki niemowlęcej zdaje się nie mieć końca. Przechodzą przez to wszyscy rodzice, jacy spodziewają się dziecka. Nie wszyscy mają jednak dosyć pieniędzy (czy też ochotę, by je wydać), ażeby nabyć całą wyprawkę, z której niemowlę szybko wyrośnie. Oto nasze idee, w jaki sposób nagromadzić potrzebne rzeczy dla malucha, nie niszcząc domowego budżetu! Będziesz zaskoczona, ile kobiet z Twego otoczenia ochoczo pozbędzie się cenności po swoich dzieciach. Zrób wywiad wśród przyjaciółek lub kobiet ze swojej familii i zapytaj, czy są w stanie Ci coś pożyczyć lub dać. Ogromna szansa, że w ten sposób dostaniesz co najmniej część potrzebnych rzeczy, przykładowo wózek, ubrania jak też zabawki. Jeżeli nikt taki nie przychodzi Ci do głowy, napisz post na portalu społecznościowym lub poślij zbiorczego maila do znajomych pań z prośbą o pomoc.
ubranka niemowlęce

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy pożyczasz ubranka niemowlęce a także lękasz się, iż za kilka miesięcy nie będziesz pamiętała, które winnaś oddać, uczyń na metkach kropki niezmywalnym markerem. Możesz też rozłożyć je na posadzce w zestawach po parę sztuk oraz wykonać im zdjęcia.

Ubrania dla niemowląt mogą być tak piękne, że widząc wystawę pełną malusieńkich bucików, rozkosznych przytulanek, wiklinowych kołysek, ma się ochotę wykupić cały market. Z drugiej strony, warto sobie zadać pytanie jak wiele czasu te bajeczne obiekty nam posłużą a także czy warto inwestować w przedmioty, z którymi już za kilka miesięcy nie będzie wiadomo co uczynić.szukaj nalink do serwisu/J]