Dla dzieciaków

W jaki sposób obecnie odpowiednio przygotować swoje dziecko do istotnej dla niego uroczystości Pierwszej Komunii Świętej?

Jednym z najważniejszych przeżyć w życiu dziecka jest uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, ponieważ maluch jest w centrum uwagi.

i komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Rolą rodzica jest odpowiednie przygotowanie malucha do uczestniczenia w sakramencie. Rzecz jasna, poza sferą duchową pozostaje również konieczność skompletowania atrakcyjnego ubioru. Współcześnie w większości parafii wykorzystywane są alby, czyli proste stroje w białym kolorze, posiadające skromne zdobienia. Inny kolor zdobień jest wybierany w przypadku chłopców, a inny dla dziewcząt.

Ta oferta pomniki granitowe jest niezwykle atrakcyjna i jeśli poszukujesz więcej wiadomości na opisywaną tu tematykę, to znajdziesz je tu.

Alby gwarantują, że w dniu swojego święta każdy maluch będzie prezentował się w ten sam sposób, nikt nie będzie się wyróżniał i tym samym czuł lepiej bądź gorzej. Takie same stroje posiadają jeszcze jedną istotną zaletę – dzieci skupiają się dzięki temu na samym sakramencie i jego duchowym przeżywaniu, a nie na swoich strojach.

Zdarza się jednak, że w niektórych parafiach dziewczynki mają możliwość założyć suknie komunijne a chłopcy garnitury. W przypadku niewielkich funduszy, można zdecydować się na kupno używanej alby lub sukienki. W Internecie można odnaleźć dużo aukcji ubrań komunijnych lub sklepów takich jak Ubiory Komunijne, wobec tego każda osoba będzie mogła wybrać propozycję odpowiadającą jej potrzebom. Uzupełnieniem stylizacji dziewczynki, bez względu czy ma na sobie suknie lub albę, są wianki komunijne. Mogą one zostać wykonane z kwiatów sztucznych bądź żywych. Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem charakteryzują się wianki z żywych kwiatów, które są modne także wśród Panien Młodych, gdyż mają nieodparty urok. Dziewczynkom najczęściej daje się ponadto skromny bukiecik kwiatków.

dodatki komunijne

Autor: Raúl Hernández González
Źródło: http://www.flickr.com

Ewentualnie, jeśli dziewczynka będzie nosiła wianek z kwiatów, takie same kwiaty można wykorzystać do wykonania bukietu.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Więc namawiamy Cię – wejdź na kolejną stronę i dokonaj oceny (www.krematoriumgloria.pl/) naszych opisów. W razie jakiś wątpliwości – pisz!

Znakomitym wyborem są skromne, naturalne kwiatki, które podkreślają niewinność dzieci i będą prawdziwą ozdobą całej stylizacji. Przykładowe wianki można znaleźć na:

Rodzice muszą wytłumaczyć dzieciom, że w czasie Pierwszej Komunii najważniejszy jest sam sakrament. Niestety, obecnie coraz częściej na pierwszy plan wysuwa się przyjęcie komunijne oraz otrzymywane prezenty. To zadaniem rodziców jest uświadomienie pociech, że cała otoczka komunii jest jedynie dodatkiem. Ich postawa decyduje w dużej mierze o tym, w jaki sposób dziecko będzie traktowało całą uroczystość.