Informacje sportowe

W jaki sposób dobrze dbać o nasze ciało, czyli jakie odżywki na rzeźbę są najskuteczniejsze i najskuteczniejsze ćwiczenia na masę.

Bez względu na porę roku wypada postarać się o zdrowe mięśnie a także atrakcyjny wygląd. Zarówno w wakacje, kiedy zdejmuje grube kurtki, tak i zimną jesienią musimy dbać o kondycję naszych mięśni. Mnóstwo osób, przez zdecydowaną część doby, nie ma wystarczającej ilości ruchu, czy także za rzadko zmienia pozycje. Przyczyną takiej sytuacji bywa przede wszystkim siedzący tryb życia.

więcej na stronie

Źródło: flickr.com

Pracujemy przed komputerem, wiele godzin spędzamy w pozycji siedzącej, później po przyjściu do domu mamy w zwyczaju relaksować się przed telewizorem, lub wracamy przed komputer.

Czy niniejszy wpis jest dla Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię także to wiarygodne źródło (http://www.zygzakrent.pl/serwis/) – mówi o zbliżonej kwestii.

Takie chwile zamieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. Wtedy zdajemy sobie sprawę, że nasza kondycja jest gorsza niż kiedykolwiek wcześniej, a brzuch staje się coraz okazalszy.

W jaki sposób szybko budować masę?Aż nagle, nerwowym krokiem, zmierzamy w kierunku upragnionej siłowni. I nie wiemy, w jaki sposób zacząć nasz trening. Wypada pamiętać, że ćwiczenia na masę będą podstawą treningu na rzeźbę oraz treningu siły. Istotne jest aby początkowo nie nadwyrężać naszych mięśni. Musimy zacząć spokojnie, z właściwym obciążeniem, tak aby nie nabawić się kontuzji, która nie tylko będzie bolesna i uniemożliwi nam rutynowe zajęcie to dodatkowo skutecznie odstraszy przed kolejnymi ćwiczeniami. Głównym założeniem ćwiczenia na masę jest dobieranie stosunkowo dużych obciążeń, przy jak najmniejszej ilości powtórzeń.

Kulturystka

Autor: Joel Nilsson Nelson
Źródło: http://www.flickr.com

Częste ćwiczenia to jednak nie wszystko.
Kiedy zbudujemy już odpowiednią masę, będziemy w stanie przejść do następnego etapu, czyli budowa rzeźby, a tą zaczynamy od… redukcji! W tym czasie wybitnie istotną rolę odgrywają właściwe suplementy diety, a jakie odżywki na rzeźbę powinniśmy wybrać? Takie, które zapewnią właściwą ilość potrzebnych witamin i minerałów. Okres redukcji to czas, w jakim nasz organizm jest na ujemnym bilansie kalorii. W związku z powyższym powinniśmy zadbać o właściwą regenerację naszych mięśni, niestety nasza dieta w okresie redukcji jest bardzo powtarzalna, dlatego odżywki powinny gwarantować to, o co będzie trudno dzięki samej diecie.