Zdrówko

W jaki sposób dbać o włosy? Poznaj odpowiednie metody na utrzymanie ładnej fryzury

Każda kobieta chce mieć ładne włosy, ale nie wszystkie panie wiedzą, jak o nie dbać. Nie starczy bowiem umyć głowę i pójść spać, gdyż nie każda przedstawicielka płci pięknej może pochwalić się grubymi, mocnymi włosami. Większość pań ma delikatne, cienkie kosmyki, jakie jeszcze osłabiamy niewłaściwą pielęgnacją i zabiegami chemicznymi w gabinecie fryzjerskim. Pierwszym krokiem do otrzymania ładnej fryzury jest umiejętne mycie głowy.

przedłużanie włosów

Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić każdego dnia, jeśli będziemy stosować delikatny szampon, dostosowany do typu naszych włosów. Gdy są tłuste, używajmy kosmetyków przeznaczonych do włosów tłustych, w przypadku włosów farbowanych z kolei wymagane będą szampony utrzymujące kolor oraz blask. Nie można używać za gorącej wody, a najlepiej jest wykonać ostatnie płukanie przy zastosowaniu wody chłodnej, która zamknie łuski włosa. Po myciu można rozprowadzić na włosach odżywki albo balsamy.

Niektóre z nich potrzebują opłukania, inne można pozostawić na głowie, jednakże nie stosuj ich, jeżeli twoje kosmyki momentalnie się przetłuszczają. Jeszcze szybciej zrobią się nieświeże, przez co już na wieczór mogą nie prezentować się atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosów i nabłyszczeniu fryzury poleca się jedwab do włosów, z tej strony z kosmetykami. Nadaje im połysku, a zarazem nie jest obciążeniem, toteż nadaje się do wszelakich rodzajów włosa. Jego bezdyskusyjnym autem jest oprócz ochrona przed utraceniem wilgoci, co jest ważne szczególnie dla pań korzystających z urządzeń do stylizacji fryzury, np. z prostownicy.

Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością jedwabiu, ponieważ zbyt duża ilość niniejszego kosmetyku może spowodować, że będziemy musieli jeszcze raz umyć głowę.

Pragniesz poczytać więcej na ten temat – zapewne przypadnie Ci do gustu bieżąca wiadomość (https://www.fabrykaoptyka.pl/produkty/dla-kobiet/okulary-przeciwsloneczne-korekcyjne-damskie/), którą stworzyliśmy z myślą o Tobie. Po więcej szczegółów wejdź w link.

Włosy będą wyglądać na brudne i nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po myciu najlepiej jest delikatnie osuszyć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest zalecana, chyba że będziemy przedstawimy na chłodne powietrze, które podobnie jak zimna woda zamyka łuski. Teraz już jesteś zorientowany, w jaki sposób zatroszczyć się o swoje włosy. Pamiętając o opisanych radach nie musisz się martwić, iż będą wypadać albo stracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno i spowodujesz, że twój partner nie będzie mógł oderwać od nich spojrzenia.