Dla dzieciaków

W dzisiejszych czasach macierzyństwo jest coraz częściej odpowiedzialne – pragniemy tego, co korzystne dla naszych dzieci, dlatego chcemy ustrzec je przed chemią

Niestety lata w jakich przyszło nam żyć należą do jednych z najbardziej zanieczyszczonych w historii. We wszystkim mamy chemię – w warzywach i owocach, kosmetykach, ubraniach, a nawet zabawkach.

zabawki drewniane

Autor: MaxiScharfenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko zabawki sprowadzane z Chin nie zaliczają się do bezpiecznych, chociaż są bardzo tanie. Po kilku latach i skruPULatnych badaniach dowiadujemy się, że najtańsze tworzywo używane do stworzenia zabawek jest przykładowo rakogenne (zabawki drewniane). Musimy stać się świadomymi rodzicami, którzy obronią swoje pociechy przed takimi towarami.
klocki drewniane

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny coraz częściej nasze mamy decydują się na europejskich producentów zabawek, którzy mają wszystkie certyfikaty i spełniają unijne normy. Ich zabawki nie są tak tanie, jak te azjatyckie, ale kiedy rzecz idzie o zdrowie oraz życie swojej latorośli, to nie można żałować pieniędzy. W ostatnich czasach ogromnym zainteresowaniem cieszą się zabawki drewniane, ponieważ są one wykonane z tworzywa naturalnego. Owe zabawki rozwijają pomysłowość i umiejętności manualne oraz są bezpieczne. Dziecko może je gryźć i nie przyniesie to najmniejszych niekorzystnych konsekwencji. Zabawki drewniane są przeznaczone dla chłopców i dla dziewczynek. Możemy kupić drewniane chatki, pociągi lub klocki drewniane . Zabawki zawsze są malowane certyfikowanymi lakierami bez chemicznych substancji.

Należy troszczyć się o prawidłowy rozwój swojego brzdąca. Z tego powodu trzeba ubierać je w naturalne ciuch, żywić naturalnymi produktami i kupować mu naturalne zabawki drewniane.