Dla dzieciaków

W co wyposażyć pokój dziecka by rósł wraz z maluchem?

W ostatnich latach w meblowaniu pokoi dla dzieci decydujemy się zwykle na lekkie, niezbyt ciemne meble, dość niskie szafki dla dzieci, komódki z szufladami, w których łatwo zachować porządek, lekkie, zrobione z plastiku stoliki i krzesła dla dzieci. Ale nadchodzi również trend takiego urządzania pokoiku, by pokój malucha był długo funkcjonalny, a potem – dzięki jedynie kilku ruchom – stał się pokojem pierwszaka, a później nastolatka.

szafki dla dzieci

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl

Funkcjonuje część mebli, jakie rosną razem z maluchem i zmieniają swoją rolę. Oczywiście począwszy od łóżeczka, które w którym możemy obniżać poziom materaca i korzystać z niego tak długo, dopóki dziecko będzie mieścić się na długość. Regulowanie głębokości zapobiegnie wypadnięciu z łóżka. Przy zupełnym opuszczeniu można po prostu wyjąć szczebelki, żeby maluch mógł sam wychodzić i bezpiecznie lądować na podłodze. Istnieją tak zaprojektowane przewijaki, które – kiedy maluch z nich wyrośnie – po drobnym przemontowaniu blatu do przewijania – mogą służyć jako biurka. Więcej na . Atutem przewijaka z modułem komody jest fakt, że wszelkie niezbędne akcesoria dla dzieci (polecamy również producent pieluch) mamy ukryte, a jednocześnie – kiedy przewijak zamienia się w biurko – zabawki, szpargały a później rzeczy szkolne również są schowane i mają swoje określone miejsce. Szafki dla dzieci – więcej na temat – przede wszystkim muszą być bardzo wygodne i niewysokie, aby dzieci samodzielnie sięgały do większości półek z zabawkami, np. przy użyciu przeznaczonego do tego stopnia.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com

Stoliki dla dzieci najlepiej kupić plastikowe – łatwe do przesuwania i utrzymania w czystości, lekkie, ale równocześnie stabilne. Dostępny na rynku stosunkowo duży wybór małych stołów w tęczowych kolorach zadowoli nawet najbardziej marudzących rodziców i pozwoli dopasować coś, co idealnie wpisze się w pokoik dziecka. Stoliki i krzesła dla dzieci możemy kupić w tych samych lub zupełnie różnych barwach. Dzięki temu pokoik można rozjaśnić albo sprawić, iż będzie spokojniejszy.
Warto dłużej się zastanowić nad użytecznym umeblowaniem pokoiku i nad tym, by szafy albo stoliki dla dzieci nie były zupełnie infantylne, ale by sprawdziło się przez lata. Dodatkowo, aby wykonanie było dobre a design był uniwersalny i ponadczasowy, a nie okresowy.