Zdrówko

W chorobach układu krążenia nie jesteśmy bezsilni! Sprawdź co podpowiadają eksperci

W dzisiejszych czasach przeżywamy paniczny strach przed chorobami nowotworowymi, zaś w ujęciu statystycznym o wiele bardziej jesteśmy narażeni na choroby układu krążenia.

To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju (w wielu przypadkach przedwczesnych!), a także przyczyną niedyspozycji seniorów. Nie można ich bagatelizować! Cóż, zbyt często udajemy, ze nie zauważamy niepokojących sygnałów, jakbyśmy nie rozumieli, że skutki naszej lekkomyślności mogą się źle skończyć.

Nawet przy wysokim ciśnieniu pacjent może czuć się właściwie normalnie. Wówczas informacja o takiej nieleczonej osobie przekazywana jest jako wydarzenie, gdy wystąpi u niej przykładowo udar lub zawał.

leki

Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com

Nadciśnienie tętnicze bywa określane mianem „cichego zabójcy”, ponieważ z pozoru nie przypomina o sobie, a może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Czy masz ochotę poznać dodatkowe porady? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (http://www.smartbodytrainer.pl/) podobne informacje dotyczące takiej kwestii – odsyłacz jest tu.

Z drugiej strony jest to choroba dosyć łatwa do zdiagnozowania, a sam chory może doskonale monitorować przebieg jej leczenia, samemu badając ciśnienie.
>>>: Chcesz zamówić dobre leki jak np. laxinat? Wejdź tutaj.

przeciwdziałając chorobom układu krążenia, trzeba przede wszystkim mieć kontrolę nad kilogramami. Zrezygnujmy z potraw smażonych i ciężkich. Zastąpmy je warzywami, owocami, nabiałem oraz chudym mięsem.

Dzięki tak skomponowanemu posiłkowi ”nakarmimy” swój organizm, zapomnimy o niezdrowych przekąskach w ciągu dnia, a co za tym idzie zakończą się nasze nocne wycieczki do lodówki.

Propozycją na wyśmienity, a przy tym szybki w przygotowaniu obiad mogą być sałatki. Zależnie od kaloryczności i smaku możemy dowolnie dobierać dodatki. Soczyste kawałki grillowanej piersi z kurczaka lub sery wzbogacą jej smak.
Regularnie ćwiczmy.

Niestety niełatwe okazuje się dla nas zwiększenie aktywności fizycznej, co zazwyczaj tłumaczymy brakiem czasu. Wystarczy jednak pół godziny ćwiczeń 2 razy w ciągu tygodnia, by w krótkim czasie móc cieszyć się zdrowiem i smukłym, jędrnym ciałem.

Unikajmy stresu, papierosów, alkoholu i dostarczmy organizmowi odpowiednią suplementację. Rynek suplementów diety cały czas rozwija się – prawdopodobnie za sprawą rosnącej świadomości Polaków, którzy rozumieją konieczność samodzielnego dbania o zdrowie.

Więcej: .