Zdrówko

Usuwanie modzeli na dłoniach oraz stopach – jakim sposobem uczynić to prawidłowo i bezboleśnie?

Modzele są to odciski, które zachodzą na dłoniach i stopach, zdołają pojawić się przez tarcie powierzchni skóry bądź też z powodu permanentnego nacisku. Modzele mogą być wywołane przykładowo przez noszenie małych, niewygodnych butów, chodzenie bez obuwia, noszenie butów na obcasach, dodatkowo do ich wyniknięcia może się również przyczynić chodzenie w za luźnym obuwiu.

Stopy w morzu

Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com
W większości wypadków nie powodują one wielkiego dyskomfortu lub bólu, często po czasie same zanikają, niemniej nieraz może okazać się, iż są one wyjątkowo bolesne, mogą dodatkowo przyczynić się do poważnego stanu zapalnego. W takich sytuacjach bezsprzecznie potrzebne jest usuwanie modzeli.

Powinno zastanowić się nad tym w jaki sposób fachowo wyleczyć modzele. Zazwyczaj niezmiernie skuteczne okazuje się po prostu noszenie stosownych wkładek ochronnych do butów, które cechują się naprawdę dużą funkcjonalnością. Dodatkowo modzele można także usunąć za pomocą kwasu salicylowego, należałoby również zmiękczyć je w ciepłej wodzie przez moczenie stóp i późniejsze tarcie twardego naskórka pumeksem.

stopy

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście usuwanie modzeli wolno również wykonać u podologa. W szczególności osoby, które borykają się z przeróżnymi chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby układu krążenia albo też choroby tętnic obwodowych powinny prędko udać się do lekarza na usuwanie modzeli. Podolog podolog zabrze jako fachowiec może skierować Cię do lekarza specjalizującego się w leczeniu stóp albo też zaordynować wycięcie modzeli.

Rzecz jasna zabieg ten jest przeprowadzony przez speca z znacznym doświadczeniem, nigdy nie można na własną rękę wycinać modzeli, gdyż na pewno mogłoby to spowodować szerokie zagrożenie i szkody (kliknij w Naturalnie nie każde modzele należy wycinać – jeśli wskutek pojawienia się odcisku nastąpiła metamorfoza struktury kości, to wtenczas rzeczywiście doktor może zalecić wycięcie modzeli. Jednak jeśli mamy do czynienia z delikatną formą modzeli i są to odciski, jakie nie powodują sporego bólu lub dyskomfortu to nieraz lekarz zaleci Ci po prostu dobre środki leczenia.