Sprzęciwo

Uprawianie sportu a dobór stosownego obuwia – co koniecznie trzeba mieć na uwadzę?

To jak ważne są dobre, wygodne buty wie każda osoba. Poranione pięty, ból stóp, bąble na skórze – to wszystko mogą nam zagwarantować buty słabej jakości, nieprawidłowo dostosowane do stopy czy zrobione z kiepskich materiałów. Podstawowe znaczenie w czasie uprawiania sportu ma zakup odpowiedniego obuwia.

Dlaczego?
Głównie przez wzgląd na fakt, że buty zapewniają wygodę, która podczas wyczerpującego wysiłku fizycznego jest tak ważna. W dodatku, to właśnie stosowne obuwie chroni stopę i kostkę przed ewentualnymi urazami, o które niestety bardzo łatwo kiedy jest się czynnym sportowcem.

zobacz naszą ofertę

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Jakim sposobem w takim przypadku kupować buty idealne do uprawiania sportu?
Jakie kwestie należy koniecznie mieć na uwadze?

Co najważniejsze, należy pamiętać, że nie ma uniwersalnych butów, które będą pasowały do wszystkich dyscyplin sportowych. I to właśnie rodzaj preferowanego sportu trzeba mieć na względzie podczas zakupów. Między innymi, buty do biegania muszą być sprężyste oraz posiadać bardzo grubą podeszwę. W dodatku, dobrze jest sprawdzić czy są one elastyczne, co ma dosyć duże znaczenie podczas biegania po nierównym terenie.

Wybierając buty do tenisa trzeba zastanowić się nad dostosowaniem ich do poziomu zaawansowania (novasport – buty tenisowe). Gracze profesjonalni potrzebują oczywiście butów charakteryzujących się o wiele wyższą jakością. Buty idealne do gry w tenisa koniecznie muszą być wykonane z materiałów przepuszczających powietrze, ponieważ tym sposobem pozwolą skórze stopy bez trudu oddychać.

Buty do tenisa

Autor: James Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo, tego rodzaju buty powinny być stabilne, co gwarantuje bezpieczeństwo stopy i ochronę przed możliwymi urazami. W sklepach na szczęście można obecnie odnaleźć ich bardzo różnorodny wybór, w związku z tym każda osoba z pewnością będzie w stanie odnaleźć obuwie odpowiednie dla siebie. Nie należy na nim oszczędzać, gdyż tenis jest bardzo wymagającą dyscypliną, a co za tym idzie, trzeba zainwestować w naprawdę bardzo dobre obuwie.

Wybór butów wysokiej jakości z pewnością będzie świetną inwestycją, takie obuwie wytrzyma dużo dłużej, podczas kiedy buty do tenisa męskie wykonane z gorszych materiałów będą z reguły się szybko niszczyły. Podsumowując, chcąc dobrać wygodne buty sportowe warto kierować się przede wszystkim rodzajem uprawianej dyscypliny i ich jakością.