Bez kategorii

Ulubiony rodzaj gier? – Gry planszowe strategiczne zyskują coraz więcej sympatyków

Dawniej planszówki kojarzyły się przede wszystkim z grami na pionki przeznaczonymidla dzieci. Starsi, jeśli już grali, to w większości w gry karciane, ewentualnie w szachy czy pokera. obecnieprodukowanych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, skierowanych w większości dla starszych, które na dobre podbijają polski rynek.

gla planszowa

Źródło: pixabay.com

Chybaw każdym większym mieście, chyba każdej galerii handlowej można już zobaczyć sklep internetowe sklepy z zabawkami zabawek czas z grami planszowymi . Oprócz typowych, jak planszówki dla dzieci możemykupić w nich dużo gier dla dorosłych, jak na przykład, najbardziej już chyba znaną i lubianą – Dixit – opierającą się przede wszystkim na skojarzeniach wspólnych z resztą grupy i przeznaczona szczególnie na szybkie rozgrywki imprezowe czy spotkania rodzinne w większym gronie zawodników jak również bardziej zaawansowane – gry planszowe strategiczne (znajdź tutaj), które wymagają większego wgryzienia się w zasady. Takie rozrywkiskierowane są najczęściej dla 2-4 członków i rozgrywane są w dłuższym zakresie czasowym , trwając przynajmniej kilka godzin. Najbardziej znane gry planszowe strategicznestworzone zostały bazując na popularnych ekranizacji filmowych i telewizyjnych, jak na przykład „Władca pierścieni” albo „Gra o tron”.

także droga internetową możemyodnaleźć niejeden sklep z grami planszowymi, oferującymi multumrozwiązań na każdą okazję – od gier edukacyjnych, sprzedawanych z przeznaczeniem dla najmłodszych, poprzez gry planszowe strategiczne dla bardziej wtajemniczonych, raczej już starszych graczy, po szybkie gry towarzyskie, zwykle występujące w opcji karcianej, których najważniejszym celem jest rozruszanie i rozbawienie towarzystwa na imprezie. Oferta planszówek jest na tyle ogromna i różnorodna pod kątem cenowym, że każdy zawodnikmoże wyszukać coś dla siebie.

Strategiczna gra planszowa

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Planszówki na dobre odnalazły się w naszych domach (). Grają w nie najmłodsi, ale też młodzież i starsi. W zależności od stopnia trudności, znajdują zastosowanie na imprezie z znajomymijak również niedzielnych spotkaniach w gronie rodziny. Bardzo często bawią, uczą, zmuszają do logicznego myślenia, ale także – odciągająod bezmyślnych programów w TV, które zamiast kształcić, zabijają w człowieku wszystko, co ważne, to jest kreatywność oraz ambicję do tworzenia nowych rzeczy.