Zdrówko

Trunki towarzyszą człowiekowi od wieków – korzystali z tego nawet starożytni Rzymianie czy mieszkańcy Indii

Wszystko, co stworzył człowiek ma z reguły dobrą oraz złą moc. Dynamit był przecież wynaleziony przez Nobla w szlachetnym celu, a dopiero potem ludzie zaczęli go stosować poniekąd jak broń w wojnach.

laptop

Autor: Karen Rachel Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Rehabilitacja

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com
Alkohol (odtruwanie alkoholowe) rzeszy Polakom kojarzy się z uzależnieniem, które trzeba przyznać jest niszczący. Jednakże, to nie jest zawsze tak, że każdy trunek nam szkodzi. Wielu lekarzy mówi (i jest to poparte badaniami), że jedno nieduże piwo wspomagająco działa na nerki, a lampka wina po posiłku sprzyja trawieniu. Zatem, jak zawsze w życiu, najistotniejszy wydaje się być umiar – należy po prostu wiedzieć, kiedy powiedzieć stop. Można cieszyć się spotkaniem z bliskimi w mieszkaniu albo w knajpce i wypić pyszne wino. Nic w tym gorszącego, w szczególności jeżeli nie uciekamy w alkohol, gdy pojawiają się jakieś problemy i pragniemy o wszystkim zapomnieć. W dzisiejszych czasach, by móc sprzedawać alkohol, sklep lub pub muszą posiadać specjalne zezwolenie. Są takie sklepy, które wyłącznie wyspecjalizowały się w sprzedaży win lub piw i nie sprzedają niczego innego. Wtedy ich asortyment jest naprawdę spory, ponieważ sprowadzają oni napoje alkoholowe z całego świata, by dać szansę swym klientom skosztować różnych, czasami bardzo zaskakujących smaków.

Wybierając jakiś alkohol, pamiętajmy, aby posiadał on akcyzę. Jest ona gwarantem na to, że alkohol nie jest z przemytu i spełnia warunki dopuszczenia do sprzedaży, więc nie zachodzi czyjemuś zdrowiu.