Informacje sportowe Sprzęciwo

Truchtanie, klasyczny jogging i offroad biegowy – czy bieganie jest nadal tanim sportem.

Z roku na rok rośnie ilość osób regularnie uprawiających jakąś dyscyplinę sportową. To doskonała wiadomość, biorąc pod uwagę informacje o rosnącej tendencji do tycia już u najmłodszych. Z jednej strony więc będą nastolatki które się migają od zajęć sportowych, zaś z drugiej zauważalna jest coraz większa liczba ludzi świadomych konieczności sportowego spędzania czasu. Pośród nich dużą grupę zaczynają stanowić biegacze.

koszulki biegowe

Autor: David McSpadden
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to zapewne związane z faktem pewnej swobody treningowej, jaką dysponuje osoba uprawiająca jogging czy offroad biegowy. Nie trzeba wynajmować drogiej sali, kupować specjalistycznego sprzętu czy poznawać zasady uprawiania takiego sportu. Rzecz jasna jak w każdym sporcie, trzeba zadbać o odrobinę wiadomości dotyczących samej techniki i intensywności trenowania. Lecz poza zdobyciem podstaw z zakresu samego biegu i zakupem odpowiedniej odzieży dla biegających, wiele więcej nie trzeba. Tak naprawdę biegać można w każdym stroju, jednak zainwestowanie w odpowiedni zestaw sportowy na pewno poprawi wygodę przy bieganiu.

koszulki do biegania z nadrukiem

Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED

W sklepach jest dostępna bardzo duża liczba najróżniejszych firm oferujących odzież do biegania. Firmy te przeganiają się w pomysłach na zdobycie odbiorców, wymyślając coraz to kolejne urozmaicenia i technologie, żeby zachęcić do zakupu. Już dawno się skończyły czasy zwykłych bawełnianych dresów ze ściągaczami przy kostce i luźnego podkoszulka z bawełny który się będzie nadymał jak balon podczas biegu. Do dyspozycji są obecnie koszulki (dodatkowe informacje) biegowe z nadrukiem np. odblaskowym dla poprawy bezpieczeństwa biegacza, koszulki z tkanin odprowadzających wilgoć ze skóry, koszulki termoaktywne, czyli regulujące temperaturę biegacza. Nowością są koszulki kompresyjne, czyli posiadające w newralgicznych miejscach włókna które uciskają pewne partie mięśni. Zdaniem producentów mają one stymulować grupy mięśni do bardziej wydajnej pracy i ułatwiać ich regenerację. Analogicznie wybierać można pośród spodenek dla biegaczy. One także produkowane są w różnych wersjach i odmianach, zależnie od preferencji sportowa i warunków, w jakich będzie biegał.