Informacje sportowe

Triathlon – mocny sport dla rzeczywistych twardzieli – na czym polega?

Trathlon to nadzwyczaj wymagający i intensywny sport dla rzeczywistych twardzieli. Jest to stosunkowo młoda dziedzina, jaka integruje w sobie trzy sfery sportowe – pływanie, bieganie na czas i kolarstwo. Aby praktykować triathlon należy być silnym i odpornym, konieczne jest też adekwatne przygotowanie oraz triathlon trening, albowiem wykonywanie triathlonu angażuje każde grupy mięśni.

pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W triathlonie liczy się rzecz jasna czas – wygrywa ten zawodnik, jaki w najkrótszym terminie ukończy wyścig i bezproblemowo przejdzie przez wszystkie trzy etapy zawodów. W triathlonie nietrudno o dyskwalifikacje, wobec tego biorąc udział w tych zawodach koniecznie należy zapoznać się z obowiązującymi zasadami. Niedozwolone jest przykładowo posiadanie innych elektronicznych urządzeń niż zegarek. Na etapie pływania nie wolno korzystać z żadnych urządzeń i sprzętów pływackich, takich jak na przykład płetwy. Najdłuższy odcinek zawodów to trasa kolarska, podczas jakiej staruje się na rowerach szosowych bądź czasówkach. Warto więc się do takiego wysiłku przygotować. Ci specjaliści mają wiedzę aby to zrobić .

kolarstwo górskie

Autor: Kimon Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim etapem zawodów jest bieganie, wskazane jest pamiętać, że niedozwolone jest bieganie bez obuwia. Jak więc wyraźnie widać, triathlon to faktycznie wymagający sport – dla postaci wytrzymałych, ambitnych i potrafiących walczyć ze swoimi ułomnościami. Aczkolwiek w zawodach tych każdy zdoła wziąć uczestnictwo, niemniej konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Trening przygotowujący do triathlonu powinien być poprawnie dopasowany do każdego zawodnika, w zależności od tego czy ktoś jest hobbystą bądź posiada już za sobą początkowe zawody triathlonowe. Ci ludzie wiedzą jak dobrać odpwiedni plan .

Jeżeli systematycznie będziemy trenować i trzymać się ustalonego harmonogramu, to niewątpliwie perfekcyjnie przygotujemy się do zawodów. W Necie możemy odszukać dużo cennych rad oraz wzorcowe harmonogramy, jakie pomogą nam szykować się do zawodów. Porad możemy poszukiwać również u profesjonalistów, jacy mają doświadczenie w tej sferze sportowej.