Bez kategorii

Trening kulturysty w trakcie lata – o czym dobrze pamiętać, by ćwiczenia były jak najskuteczniejsze?

Wielu młodych ludzi, szczególnie mężczyzn, traktuje kulturystykę jako styl życia, nie zaś sport, który uprawiają jako własne hobby. Ćwiczeniom podporządkowują cały harmonogram dnia, gdyż zależy im na idealnym zdrowiu, doskonałej kondycji i naturalnie – na prezencji.

trening siłowy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Nadrzędna treścią kulturystyki jest albowiem tworzenie umięśnionej, a zarazem proporcjonalnej figury. Ćwiczenia mogą zmieniać się zależnie od pory roku.

Zatem – w jaki sposób trenować, gdy niedługo lato?

Przede wszystkim w czasie lata można uprawiać sport na świeżym powietrzu, a nie jedynie w zamkniętej siłowni.

Czy niezbędne jest Ci istotne omówienie (https://rehaexpert.pl/oferta/terapia-bolow-kregoslupa/) tego tematu z wieloma wątkami? Przygotowaliśmy dla Ciebie świetną informację – odszukasz je w podanym linku.

Cieplejsza pogoda sprzyja samopoczuciu, bowiem nasze organizmy są bardziej dotlenione i mamy więcej energii, aby się ruszać. Dzięki temu nawet się nie spostrzeżemy, a efekty nadejdą same.

Co więcej o ile zimą fenomenalnie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem warto jest postawić na trening ogólnorozwojowy. Potrzebujemy mniej kalorii, toteż przyrządzamy sobie kompletnie odmienne posiłki, niźli zimą. Podczas treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszelakie grupy mięśni. Chociaż to trening zwłaszcza polecany dla osób początkujących albo rozpoczynających uprawiać kulturystykę po dużej przerwie, to znakomicie nada się również dla ludzi trenujących systematycznie. Najistotniejsze w wypadku tego typu treningu jest skupianie się na prawidłowym wykonywaniu każdego ćwiczenia z niewielkim obciążeniem.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelna jest właściwa technika, toteż dwa-trzy pierwsze treningi dobrze wykonywać z profesjonalnym fachowcem, który w razie czego poprawi nasze błędy i powie, co mamy wykonywać inaczej.

Najgorsze dla kulturysty są sterydy. Jak najbardziej pozwalają na momentalne zbudowanie umięśnionej figury, do jakie dążymy, lecz wiążą się z wieloma minusami. Mogą powodować wiele dolegliwości, m.in. wątroby, serca, nerek czy nawet nowotworów oraz bezpłodności. U mężczyzn mogą pojawiać się cechy żeńskie, u kobiet natomiast – męskie, wraz z zanikiem comiesięcznej menstruacji.

Zatem nie zapominajmy, iż żadnym wyczynem jest urosnąć, zażywając sterydy. Dużo większą dumą będziemy cieszyć się, jeżeli mięśnie będą rezultatem naszej nieustępliwej pracy jak również stosownego odżywiania.