Bez kategorii

Trening czystości malucha. Gadżety, które ułatwią go przetrwać.

Każdy rodzic pamięta kupowanie ogromnych ilości pieluch i oczekiwanie na ich pożegnanie, a tym samym osiągnięcie przez malucha pewnego stopnia samodzielności. Trening czystości to bardzo trudne zadanie zarówno dla mamy i taty, jak i dla maleństwa. To bardzo ważna chwila w życiu maluszka, dlatego należy być bardzo cierpliwym i opanowanym, ponieważ nerwowość może zostać przeniesiona na malucha, a tego typu sytuacja nie jest korzystna dla nikogo.

dane

Autor: Huggies®

Nauka korzystania z malutkiej toalety niestety jest trudna i długotrwała. Zwykle trwa ona około dwóch miesięcy, a u niektórych maluchów prawie pół roku. Dla rodziców i rodziny jedyną wskazówką jest cierpliwość i dobre nastawienie, które prędzej czy później z pewnością się opłacą.

Jeżeli ten temat Cię zaintrygował, to zapewne zainteresuje Cię też nowa publikacja (http://www.ursynow.centrumdemed.pl/ceny-implanty/) na prezentowane zagadnienie, ponieważ także ma ciekawe informacje.

Oczywiście, w trakcie całego treningu dobrze mieć w zapasie jakieś pieluszki wielorazowe, bo mogą przydać się jeszcze w nocy czy też na dłuższym spacerze. Zanim przystąpimy do rozpoczęcia treningu dobrze jest nabyć nocniczek dopasowany rozmiarem do naszego maleństwa i umieścić go w toalecie koło muszli sedesowej. Sprawdź: strona www.

Przy starszych dzieciach, które już będą korzystały z toalety, można stosować nakładkę na normalną muszlę i stopień do muszli i umywalki, żeby było łatwiej sięgnąć. Dobrym dodatkiem wspierającym długą drogę do pozbycia się pieluch jednorazowych będą pieluchomajtki, a potem majtki treningowe. Pieluchomajtki z założenia są pieluchą, ale nie zakleja się ich tak ciasno, jak pieluchę, ale nosi tak, jak majtki. Mogą pomóc dzieciom komunikującym potrzeby zdjęcie ich przed skorzystaniem z nocnika, a rodzicom – w razie, gdyby dziecko nie zdążyło zawołać na czas – usprawnią przebieranie. Za to majtki treningowe mają dwie strony – zewnętrzną warstwę nieprzemakalną i wewnętrzną, chłonącą. Wybór wzorów i kolorów jest naprawdę spory.

zmiana pieluchy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle zapinane są z przodu na zatrzaski, którymi można regulować rozmiar majteczek, ale można również kupić wersje dopasowane do wagi i wieku maluszka.

Ciekawe informacje na ten temat odwiedź (https://www.hospicjumkatowice.pl/) tutaj. Jest w tamtym miejscu dużo ciekawych informacji, które będą niezwykle wciągające.

Dobrze jest mieć kilka par, żeby prać je na bieżąco z innymi dziecięcymi ubrankami. Ze względu na stosunkowo gruby wkład, schną trochę dłużej niż zwykłe, dlatego warto mieć zapas. Asortyment rzeczy pomagających pożegnać pieluszki wielorazowe i jednorazowe jest naprawdę duży. Trzeba tylko wyczuć moment, który pozwoli na rozpoczęcie treningu, a później wspierać malucha i nagradzać poczynione postępy.