Bez kategorii

Tradycyjna medycyna chińska – atrakcyjne metody używane w Chinach i nie tylko

Medycyna chińska zasadniczo mieści uznanie w tamtejszych rejonach, niemniej jednak również na zachodzie cieszy się ona rosnącą popularnością.

Sporo ludzi użytkuje metody stosowane w Chinach, w szczególności jeżeli tradycyjne metody leczenia nie dają wyczekiwanych rezultatów.

tradycyjna medycyna chińska

Autor: adidas
Źródło: adidas
Tradycyjna medycyna chińska używana jest w szczególności w Warszawie, na obszarze tego miasta znajdziemy niemało gabinetów, które specjalizują się w tym rodzaju medycyny. Wolno do niej zaliczyć akupresurę. Akupresura składa się z czterech technik, do których przynależy: lekkie, delikatne pukanie palcami, ucisk, oraz także masaż paznokciami i drewnianą pałką. Akupresura () jest świetna do walki z bólem, w dzisiejszych czasach jest ona coraz częściej wykorzystywana do jego kurowania.
Tradycyjna medycyna chińska to również masaż wyjątkowymi ziołowymi stemplami. Do tego typu masażu używa się gorących ziół, natomiast sam masaż stemplami ziołowymi () odbywa się za pośrednictwem bawełnianych woreczków, inaczej stempli. To oczywiście w nich mieszczą się rozliczne zioła oraz przyprawy, takie jak imbir lekarski, trawa cytrynowa czy kurkuma. Zabieg ten działa przeciwbólowo, ponadto poprawia krążenie krwi i efektywnie pobudza przemianę materii.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www zawiera tylko użyteczne fakty, które na pewno Ci się przydadzą. Sprawdź nas oraz upewnij się, że warto jest go odwiedzić.

Doskonale oddziałuje również na usuwanie toksyn z organizmu.

To niezwykle ciekawa i efektywna forma masażu, która proponowana jest przez liczne gabinety masażu na terenie Warszawy. Jeżeli interesuje nas masaż stemplami ziołowymi, bez kłopotu znajdziemy tego typu propozycję.