Zdrówko

Trać kilogramy w domu, czyli hula hop i do przodu!

Odchudzanie od zawsze kojarzy się z wyrzeczeniami i próbą charakteru. Utrzymanie rozpisanej diety do końca jej trwania, wyrobienie biegowego kilometrażu – wszystkie te zabiegi mają pomóc w zdobyciu upragnionej sylwetki, czy wytrzymałości. Zdajemy sobie sprawę, iż zdrowym sposobem na nadwagę i zasiedzenie jest ruch. Dotyczy to każdego człowieka. Prosty, powtarzalny, nawet nie zawodowy-sportowy ruch dotlenia mózg, podnosi sprawność ruchową, sprawia, że wydzielamy hormon szczęścia. Całe grupy biegaczy, rowerzystów, triathlonistów, ale też górskich turystów jedynie to potwierdzą – poczucie szczęścia jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy ruszyć się, wykonać (dosłownie) pierwszy krok, a następne okażą się formalnością.

dieta, odchudzanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W kontekście regularnego wysiłku fizycznego zaleca się postawienie sobie celu, któremu ma służyć. Czy ruch interesuje nas jako nowa pasja, czy może jako sposób, którym doraźnie będziemy zbijać niepotrzebne kilogramy? Czy wybieramy trucht najprostszy, z tempem na wyczucie, czy przygotowujemy dla siebie program treningowy, w skali tygodniowej, miesięcznej np. z uwzględnieniem tempa? Czy uprawiamy tylko jedną aktywność, czy obudowujemy wysiłek urozmaiconą rozgrzewką? Pytań determinujących cel potencjalnych „ruchowców” jest dużo więcej, wyżej przytoczone zostały jedynie te najistotniejsze. Mając jasno sformułowane odpowiedzi wiemy czego powinniśmy po sobie oczekiwać i jakimi środkami się realizować.

Dieta, odchudzanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Utrata tkanki tłuszczowej odbywa się na kilka możliwości. Od relatywnie najprostszego (ale niekoniecznie najtańszego), czyli biegania, przez wykupienie karnetu i uczestniczenie w zajęciach fittnesu lub siłowni, po metody typowo domowe jak odchudzanie z hula hop. Wersja z trenowaniem bioder kojarzona jest już przez najmłodsze dziewczynki, dlatego też nie dziwią dorosłe panie kręcące biodrami na treningach. Hula hop z zabawką dla dziewczynek łączy jedynie kształt.

Czy prezentowany wątek okazał się dla Ciebie fascynujący? To świetnie, gdyż gdy klikniesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię na pewno zaintrygują.

Hula hop dla dorosłych to co najmniej półtora kilogramowe koło. Nierzadko zrobione jest z metalu. To prosty skuteczny wybór dla pań, które lubią urozmaicać dietę i jogę o nowe sposoby.

Jeżeli sądzisz, że odnajdziesz ciekawe treści w sieci, to przejdź (http://edukacjaaktywna.pl/kabaty.html) do omawianego problemu i kliknij w odnośnik mieszczący się tu.

Wysiłek na kole aktywizuje spory fragment mięśni brzucha, talii i pośladków pomagając w uzyskaniu pożądanej figury. Dlatego miłe damy pamiętajcie – hula hop i do przodu!