Zdrówko

Towary ekologiczne – gdzie poszukiwać?

Trend na produkty ekologiczne sprawia, że sięgamy po kosmetyki i żywność wyższej jakości. Jednak nie wszystko, co droższe i w atrakcyjnym pudełku jest najlepsze. Sięgając po kosmetyki naturalne, trzeba zacząć od polecanego sklepu.

Półka oznaczona tabliczką kosmetyki ekologiczne nie zawsze oferuje autentycznie to, czego szukamy. Mylące potrafią być też nazwy: naturalny krem aloesowy lubi zawierać skrajnie inne elementy.

Rzetelna informacja z www (https://www.gaster-sol.pl/pl/produkty/sol-warzona-jodowana-spozywcza-a09) przyda się zawsze. Więc zachęcamy do przeglądnięcia naszego nowego tekstu. Odnajdziesz go pod poniższym linkiem.

Pierwszą decyzją okazuje się więc wybór właściwego sklepu na zakupy. Dobry sklep ekologiczny zawiera głównie towary z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i niezawierające konserwantów.

krem do twarzy aa

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic

Czytaj etykiety

Wszystkie istotne wiadomości ujawnia oczywiście etykietka i to ona zdradza tajemnice produktu. Jeżeli jest najeżony danymi liczbowymi, to możesz mieć pewność, że to tylko powierzchownie ekologiczny produkt. Im więcej elementów pochodzenia organicznego, tym oczywiście lepiej. Najbardziej wartościowe wyroby nie zawierają sztucznych zapachów i nie powinny uczulać.

Ekojedzenie

Warto pamiętać, że żywność nie zawsze sugeruje ekologiczne uprawy. W tym wypadku reguły wyznacza Unia Europejska i to ona informuje o konkretnych certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce powinny być więc uprawiane na zdrowej ziemi i bez użycia pestycydów. Wybierając np. olej z wiesiołka, analogicznie jak w wypadku kosmetyków trzeba przeczytać jego skład. Rzecz jasna pozostałe nadprogramowe składniki powinny budzić podejrzenia.

W jakiej eko cenie

Stopniowo oswajamy się z tym, że za jakość musimy dać po prostu więcej. Mimo wszystko tutaj także nie należy zbyt dać się oszukać wysokim cenom. To ogólnie znany chwyt sprzedażowy, który opiera się właśnie na tej konsumenckiej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki muszą być droższe, ale nie są to wyroby na tyle prestiżowe, żeby mogli kupować je jedynie najbogatsi.

Rozsądny wybór

Coraz częściej zakupy poprzedzamy poszukiwaniami w Sieci – zgłębiamy opinie o artykułach, decydujemy się na sprawdzonych producentów (odwiedź witrynę). To korzystny zwyczaj, choć faktycznie stosują go zazwyczaj uparci i dociekliwi. Najistotniejsze to nie dać się nabrać cenie i opakowaniu, a w dobrym sklepie takiego problemu nie ma.