Dla dzieciaków

Torty dla dzieci – w jaki sposób wykonać idealny tort dla dziecka

Urodziny dziecka to doskonała okazja na zaprezentowanie swej kreatywności. Przygotowanie oryginalnego tortu to wyzwanie, którego opłaca się podjąć, by sprawić radość swemu dziecku oraz zaskoczyć gości.

Jeżeli chodzi o torty dla dzieci to nie mamy wątpliwości, iż dla milusińskich najważniejsza kwestią jest dekoracja.

na sali weselnej

Autor: Trevor Turk
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieci nie są raczej wielkimi miłośnikami tortów, za to cenią sobie ich oryginalny wygląd wygląd. Z tego względu podstawowy tort złoży się po prostu z biszkoptu, kremu bądź śmietany oraz świeżych owoców. Aby uszczęśliwić swoją pociechę większą uwagę powinniśmy przywiązać do dekoracji ciasta- moja strona internetowa. Możemy przykładowo przygotować tort w innym kształcie niż tradycyjne koło. Korzystając z formy do pieczenia w odpowiednim kształcie możemy stworzyć tort w kształcie serca, misia, zamku czy zwierzątka. Dziecko na pewno zwróci uwagę także na kolor.

Aby wykonać kolorowy tort – http://tort-artystyczny.pl/ należy użyć barwników spożywczych. Takie barwniki można dodać do ciasta, ale także kremu i dekoracji. Mnóstwo inspiracji do użycia barwników spożywczych znajdziemy w internecie. Popularna inspiracja to tort w kolorach tęczy, gdzie każda warstwa ciasta jest w innym kolorze. Zamiast jednego tortu można upiec także wiele udekorować je i ułożyć w piramidkę. To może być świetna zabawa! Pozwólmy, aby dziecko samo udekorowało swoje urodzinowe muffinki, a wtedy satysfakcja z imprezy urodzinowej będzie ogromna. Oprócz gotowych dekoracji można wykorzystać niewielkie słodycze – żelki, batoniki, praliny, draże, płatki czekoladowe – wszystko co lubi dziecko. Zarówno tort jak i muffiny możemy również udekorować napisami wycinanymi z kolorowej masy.

Jeżeli jednak pieczenie nie jest naszą domeną bądź nie mamy wystarczającego czasu, aby przygotować domowy tort, doskonałym wyborem będą artystyczne torty dla dzieci. Taki tort przygotowany przez profesjonalistę to niesamowita atrakcja dla każdego dziecka, jak i gości- For Cakes’ Lovers Only.