Zdrówko

Test przeznaczony na płodność – czyli, domowy test nie wyłącznie przeznaczony dla dziewczyn

Dla wielu słówka „test na płodność” – zwłaszcza w kontekście badań przeprowadzanych samodzielnie wewnątrz domu – może się kojarzyć z badaniami tylko dla dziewczyn. Tymczasem owe testy bywają dostępne również dla mężczyzn i wcale nie są zmuszone być drogie, czy „na receptę”.

Test o którym dziś będziemy rozmawiać, to tak nazywany test Owulacyjny, który można zrobić właśnie wewnątrz domowym zaciszu, posiadając jednocześnie bardzo spore prawdopodobieństwa, że ów test jest dokładny i poprawny…

Kobieta w średnim wieku

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
lęk

Autor: gcoldironjr2003
Większej ilości person słowa „test na płodność” jak zostało już napomknięte kojarzy się z kobietami, jednakże nie bywa to jedyne i najistotniejsze skojarzenie. Najbardziej istotnym spośród wszystkich bywa to, iż kojarzy się ze specjalistycznymi badaniami, które to należy robić pod oczkiem lekarza. Tymczasem jest to nieprawidłowe rozumowanie, albowiem istnieją testy, które to można zrobić samiutkiemu w domu i dotyczy to równocześnie dziewczyn, jak i mężczyzn. Test płodności, inaczej nazywany testem owulacyjnym, pokazuje nawet w 100% czy dana persona bywa w trakcie owulacji (dotyczy to jedynie dziewczyn) – i działa ta rzecz w podobny sposób co test ciążowy.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wpisów na ów temat? Przekazujemy Ci dobrą wiadomość – kliknij fizjoterapeuta lublin w ten link i rozkoszuj się lekturą.

Jeżeli chodzi o mężczyzn, to tego rodzaju test został wprowadzony stosunkowo nie tak dawno temu, ale można go zakupić wewnątrz każdej aptece. Ów tester składa się z: pojemniczka przeznaczonego na spermę, roztworu testującego, zakraplacza, a także najważniejszego – Testera.

Jego zadaniem jest wykryć ilość plemników wewnątrz nasieniu chłopaka. Warto zaznaczyć, że nawet jeżeli obydwie persony zostaną „pozytywne” na teście, nie ma tu gwarancji zajścia w ciążę, chociaż istnieje jej dość spore prawdopodobieństwo.