Zdrówko

Terapia światłem świetną metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej robi się ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, więc coraz rzadziej można liczyć na słońce. Niedostatek słońca jest jedną z podstawowych przyczyn depresji, jaka jest częstym problemem tej pory roku. Dzień po dniu czujemy się coraz bardziej wycieńczeni, mamy podłe samopoczucie i z trudem bierzemy się za nowe zadania.

depresja

Autor: Hopl.pl
Źródło: Hopl.pl
Przy braku melatoniny pierwszorzędną pomocą jest terapia światłem – więcej informacji. Na czym polega i jakie efekty można dzięki niej zdobyć? Terapia światłem jest jedną ze szczególnie skutecznych metod na radzenie sobie z depresją – Można ją przeprowadzać przy pomocy specjalnej lampy, którą znajdziemy w ofertach wielu sklepów parających się sprzedażą tego typu asortymentu. Lamp bowiem można używać w domach, nie trzeba iść specjalnych gabinetów, jakie zajmują się takimi zabiegami. Dzięki posiadaniu własnej lampy będziemy mogli używać jej kiedy tylko będziemy chcieć.

Z jej plusów będą mogli się również cieszyć inni członkowie rodziny. Jaką moc lampy wybrać? Trzeba kierować się zasadą, że im większe natężenie, tym szybsze będą efekty leczenia i wystarczy pół

depresja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

h jej używania, aby odczuć jej pozytywne oddziaływanie. Nasz nastrój powinien poprawić się już po dwóch tygodniach. W jaki sposób przeprowadzić fototerapię? Nie musimy siedzieć pół godz. nie robiąc nic. Możemy w tym czasie zająć się czytaniem książek lub rozwiązywaniem krzyżówek, aby nie czuć, że utraciliśmy wartościowe chwile. Fototerapia jest bezpieczna, jednakże jest pewna grupa osób, która nie może korzystać z jej korzystnego działania. To nade wszystko ludzie zmagający się ze schorzeniami narządu wzroku i chorzy biorący leki, jakich rezultatem ubocznym jest zbytnia wrażliwość na światło. Wtedy trzeba szukać innych sposobów, które pomogą rozprawić się z przykrymi oznakami depresji.

Depresja jesienna to problem wielu ludzi. Jeśli ty też się z nim zmagasz, teraz już wiesz, że terapia (https://www.vivamedica.pl/terapia-manualna) przy pomocy światła pomoże ci wrócić do żywych oraz znowu cieszyć się codziennością. Poza terapią światłem dobrze jest zatroszczyć się o swoją dietę, uatrakcyjniając ją w produkty pełne witamin oraz mikroelementów, a nadmierna senność, drażliwość, smutek, chęć na słodycze czy trudności ze skoncentrowaniem się nie będą nam towarzyszyć.