Sprzęciwo

Tenis – sport dla ciekawych osób. Jak i czym ćwiczyć? Co trzeba zrobić na początku?

Także raczkujący, jak i mocniej doświadczony gracz tenisowy, zdaje sobie dobrze sprawę z faktu, jak znaczącą rzeczą jest zakup właściwego sprzętu. Umiejętny dobór rakiety do tenisa, może zaważyć o wyniku naszej partii. Zazwyczaj w większym stopniu przykładamy uwagę do wyboru nauczyciela, współuczestników treningu czy odzienia. Jednak decyzji o wyborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.

tenis

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Nim wybierzemy odpowiedni rodzaj, popatrzmy na nieco znaczących cech większości dostępnych na sklepowych półkach rakiet, takich jak ciężar, obwód rączki, równowaga, wielkość a także materiał, z jakiego jest wytworzona. Niezwykle ważna jest również firma i cena. Te wszystkie cechy pozwolą nam zdecydować się na zakup, a także oszczędzą nam nerwów (więcej informacji).

Pamiętajmy o naszej wydolności fizycznej. Zanim zaczniemy treningi, przygotujmy się do wzmożonego wysiłku fizycznego. Umożliwmy naszym stawom odpowiednio długą rozgrzewkę. Za sprawą takiego działania zapobiegniemy kontuzji.

Czy masz chęć głębiej zbadać omawiany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, bez obawy kliknij ten link, by przeczytać więcej informacji (https://www.pitbike.pl/kategoria/129-ramy-i-stelaze).

Jeśli nasze ręce i nadgarstki uważamy za odpowiednio silne, możemy zdecydować się na zakup cięższej rakiety. Osłoni ona nasze nadgarstki przed kontuzjami. Lżejsza – nie osłabi mięśni.

Od wymiaru rączki jest zależna pewność chwytu. Od ciężaru – siła zagrania, ale także ochrona nadgarstka. Większa rakieta – to łatwiejsza celność. Czas poświęcony doborowi nie jest z pewnością zmarnowany i przyniesie efekty już w pierwszym etapie treningu. Pamiętajmy, aby na wstępnym etapie nie kupować nazbyt drogiego sprzętu.

tenis

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Dopiero poznajemy ten sport i bardzo możliwe jest, że jeśli nasze umiejętności staną się większe, chętniej wybierzemy bardziej wymagające rakiety. Może okazać się, że nasza ręka przywyknie do masy rakiety i w przyszłości będziemy chcieli zdecydować się na dużo cięższy model. Przy pierwszym wyborze wybierzmy się najlepiej do dobrze wyposażonego sklepu, co zapewni nam bogatszy wybór i możliwość sprawdzenia sprzętu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli poprosić obsługę sklepu o radę (więcej: ). Jeżeli już dokonamy najtrafniejszego wyboru, pozostaje tylko wziąć głęboki oddech (ozonator powietrza) i zapoczątkować przygodę z tym cudownym i bardzo towarzyskim sportem.