Edukacja Informacje sportowe

Tenis na żywo w internecie

Które sporty są najchętniej oglądane przez rodaków? Na pewno futbol, pomimo tego, że nasi zawodnicy kiepsko pokazali się w czasie Euro 2012. Na drugiej pozycji znajdują się skoki narciarskie. To mało znana dziedzina, która została mocno rozreklamowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Transmisje z jego kluczowych turniejów były oglądane przez rzesze Polaków. To znana sytuacja, że sukcesy w danej dziedzinie przynoszą zainteresowanie nią szerszej widowni. Podobnie rzecz wygląda tenis.

Rakieta i piłeczka do squasha

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Agnieszka Radwańska niedawno przeszła aż do finału słynnego Wimbledonu, a w generalnym rankingu najsprawniejszych tenisistek świata zajęła fantastyczną drugą pozycję. Jej zwycięstwa uczyniły to, że mieszkańcy Polski zaczęli interesować się tenisem. Ludzie z entuzjazmem widzieli ją w roli dzierżącej polską flagę podczas otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w mieście królowej Elżbiety II. Polacy bardzo zasmucili się, kiedy po fatalnej grze została wyeliminowana z turnieju olimpijskiego. Wielkie zainteresowanie tenisem łączy się wprost z wielkimi oczekiwaniami, z tym wyraźnie jeszcze Wiktoria Azarenka sobie nie potrafi radzić. Ale to się na pewno zakończy, gdy dorośnie do swojej renomy.

A miłość do tenisa można sprawdzić spoglądając na rosnące rezultaty oglądalności jej zawodów, a też po aktywności mieszkańców Polski. Coraz więcej studentów wybiera w ramach wychowania fizycznego tenis ziemny. Nierzadko można napotkać w parkach mieszkańców ćwiczących na darmowych kortach (poznaj szczegóły). Dużą popularnością mogą pochwalić się sale gimnastyczne, w których można opłacić boisko do tenisa na kilka setów. Powstaje liczba pubów, gdzie można popatrzeć na tenis na żywo.

Również w Internecie jest kilka miejsc, których problematyką jest live tenis. Wyniki, relacje live, opinie ekspertów – wszystko w jednym miejscu. Można wyrokować, że takich portali powstanie jeszcze więcej . Przed Agnieszką jeszcze wiele sezonów, dopingujmy ją, by wygrywała, bo wtedy ten sport ma możliwość na zawsze już wkroczyć do panteonu rywalizacji narodowych.