Zdrówko

Ten przykry katar…

Zaczyna się się od piekących spojówek oraz częstego kichania. Następnie następuje płynna wydzielina z nosa. Nieżyt nosa. Przykra dolegliwość, która utrudnia nam funkcjonowanie niezależnie od pory roku.

wejdź po więcej

Autor: Gustavo Carbonaro
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, iż jedzenie to ostatnia rzecz marzymy, odpowiednia dieta pomoże szybciej wrócić do zdrowia. Mawia się, iż nieleczony katar trwa siedem dni, leczony – tydzień. Możemy jednak włożyć między bajki, albowiem nieleczony katar może trwać znacznie dłużej, a wtedy o zapalenie zatok nietrudno. W związku z tym chcemy uniknąć antybiotyku, nie możemy bagatelizować problemu.

Jeśli tylko poczujemy charakterystyczne „kręcenie” w nosie, wzmożone kichanie – niech naszą uwagę skupią domowe sposoby na katar. Po pierwsze, jeżeli sytuacja nam na to pozwala – postarajmy się przełożyć wszystkie prace

kubek z herbatą

Autor: Acacia Almeida
Źródło: http://www.flickr.com

wymagające dużego wysiłku fizycznego na zewnątrz.

Aby odnaleźć zbliżone informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz w tamtym miejscu niezwykle ciekawe dane, które zostaną Ci w głowie.

Nasze potrawy powinny być lekkostrawne. Wybierzmy wiec chude mięso oraz ryby morskie. Sił doda nam smaczny rosół i herbata z imbirem. Przygotujemy ją ze świeżo utartego korzenia imbiru z goździkami, łyżką miodu oraz cytryną. Imbir wykazuje właściwości rozgrzewające, działa również przeciwzapalnie dlatego w okresie jesienno-zimowym obowiązkowo powinien być stosowany jako przyprawa do potraw.

Już jesienią warto przygotować nalewkę imbirową, znakomitą na infekcje i lepszą odporność. Musimy obrać dwie sztuki świeżego imbiru, po czym pokroić na cienkie plasterki tudzież zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Włożyć do wysokiego naczynia, napełnić 1/2 l wódki, zakręcić i odstawić na 14 dni. Po przefiltrowaniu przelać do butelki i pić po łyżeczce 2-3 razy w ciągu dnia. Ukojenie dadzą nam też inhalacje. Wystarczy do wypełnionej gorącą wodą miski dodać sól sól do uzdatniania wody bocheńską i 200ml naparu, np. mięty. A jeżeli zechcemy połączyć przyjemne z pożytecznym zdecydujmy się na pachnącą kąpiel z dodatkiem kropli olejku np. eukaliptusowego i czterech łyżek soli kuchennej. Taka ”parówka” nie tylko ułatwi oddychanie, lecz cudownie nas odpręży.

Sprawdź też duży wybór herbat na