Dla dzieciaków

Ten dzień jest niezwykły dla twej pociechy, musi rzeczywiście pięknie wyglądać!

Co roku w maju w polskich kościołach odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie mogą przystąpić do sakramentu komunii. To ważna chwila, gdy dziecko po raz pierwszy może w pełni brać udział w mszy świętej.

Przeważnie wydarzeniu temu towarzyszy również poczęstunek i młody człowiek staje się najważniejszą osobą tego dnia. Chociaż najważniejszą istotą tych wydarzeń okazuje się sfera duchowa, dużo uwagi poświęca się także ich oprawie oraz strojom dzieci pierwszo-komunijnych.

Dla panienek suknie

Czasami bywa tak, że wszystkie maluchy przystępujące do Komunii otrzymują podobne elementy garderoby, w takim przypadku wykorzystuje się zazwyczaj tuniki, które nieco różnią się wykrojem w wypadku chłopców i dziewczynek. Pewne parafie decydują się jednakże na sukienki i garniturki. Nacisk kładziony jest na to, aby suknie komunijne były śliczne, lecz delikatne zarazem, najczęściej takie same kreacje są wybierane dla wszystkich dziewcząt. Zdarza się, że rodzice nie wykazują chęci, by wszystkie dzieci miały narzucone stroje i chcą poszukać sukienki komunijnej na własną rękę. Suknie komunijne można zakupić w specjalnych salonach, a także zlecić ich uszycie wykwalifikowanym krawcowym.

Na sukni się nie kończy

dziewcznka u komunii

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

W wypadku dziewcząt ubiór komunijny nie sprowadza się tylko do białej sukienki. Na włosy dziewcząt idących do komunii nakłada się wianki komunijne.

Wejdź naszą następną stronę. Tam opublikowaliśmy interesujące treści. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezmiernie przyjemnie, jeśli newsy się spodobają.

W przypadku, jeżeli rodzice zamierzają osobiście nabyć wianek dla swej córki, mogą uczynić to w salonie z sukienkami komunijnymi. Podobne dodatki można zakupić także w hurtowniach z dewocjonaliami. Zwieńczeniem garderoby komunijnej okazują się białe buciki, jak także sweter albo narzutka -zobacz tutaj. Nakrycie sprawdza się w chłodniejsze dni, jak również we wnętrzach kościelnych, które nierzadko są bardzo zimne.

To niemały wydatek

Zakup sukienki i potrzebnych do niej dodatków to czasami dość duży wydatek, zwłaszcza jeśli wszystko musi się kupić od razu.

Opublikowane w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź tutaj, na której zgłębisz podobne tematy.

Dlatego warto rozejrzeć się za korzystnymi alternatywami, porównać propozycje wybranych sklepów albo przedsiębiorstw dziewiarskich, tak aby wybrać odzież piękną, lecz także za nią nie przepłacić. Niektórzy rodzice decydują się też na odkupienie sukienki komunijnej po starszych dzieciach, którym nie jest ona już potrzebna.