Zdrówko

Szkła dwutygodniowe – komu są rekomendowane i gdzie nabyć idealne ?

Wady wzroku są dużym problemem. Z roku na rok wzrasta też liczba zwolenników szkieł kontaktowych, które pomagają w praktyczny sposób korygować wady wzroku.

Soczewki kontaktowe jest to dyskretny sposób na korekcję wad wzrok. Przydają się ludziom, którzy w ramach swych obowiązków muszą przykładowo reprezentować firmę. Odpada wówczas problem dopasowania oprawek do ubioru.

Zaciekawił Cię analizowany tutaj temat i poszukujesz oprócz tego innych tego typu informacji? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie.

Przydadzą się również wyczynowym sportsmenom, ratownikom medycznym, lekarzom itd. Co musimy wiedzieć, zanim sięgniemy po to rozwiązanie? Kiedy zaleca się soczewki kontaktowe?

soczewki kontaktowe

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Soczewki kontaktowe wskazane są dla wszystkich osób, jakie nie czują się komfortowo w binoklach i dla wszystkich, którym okulary przeszkadzają w codziennym działaniu. W szczególności rekomendowane są, jeśli: wada wzroku przewyższa 6 dioptrii (+/-), różnowzroczność przekroczyła 3 dioptrie, wada występuje tylko w jednym oku – soczewki kontaktowe acuvue. Co więcej, szkła pomagają korygować niedoskonałości przy defektach oko, a również złożone wady wzroku, jak przykładowo astygmatyzm albo presbiopia. Medycy stosują również soczewki, jako opatrunek po zabiegach przeprowadzanych na gałce ocznej. Z jakiego powodu warto nosić szkła kontaktowe ? Dzięki noszeniu soczewek możemy całkowicie zapomnieć o wadzie wzroku po czym oddać się całkowicie swym zajęciom. Szkła kontaktowe są także dużo lepszym wyjściem dla kierowców, gdyż nawet przy słabym świetle mogą oni lepiej oszacować odległości od innych pojazdów, a dzięki ostremu widzeniu centralnemu oraz peryferyjnemu niknie problem z dostrzeganiem szczegółów. Soczewki kontaktowe to również skuteczny sposób na poprawę samooceny a także dodanie pewności siebie.

soczewki kontaktowe

Źródło: foter.com
To również bardzo ważne w szczególności dla pań, które już nie muszą skrywać makijażu za okularami. Od czego rozpocząć? Soczewki kontaktowe powinien dobrać specjalista – lekarz okulista czy optometrysta. Istotne jest, żeby pierwsza para szkieł była zaaplikowana w gabinecie – polubiłem to. Wówczas mamy pewność, że mamy dobrane jak też dobrane soczewki dwutygodniowe (inne ciekawostki) znakomicie dla naszych oczu.

Warto zaakcentować, iż w trakcie wizyty pacjent powinien otrzymać darmowo szkła próbne, które po przenoszeniu określonego czasu musi przejrzeć lekarz w gabinecie – wówczas mamy 100% pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia szkieł kontaktowych.