Zdrówko

Światłoterapia – znakomity sposób na depresję

Światłoterapia szczególnie polecana jest osobom, które cenią sobie zachodnią medycynę i życie zgodnie z naturą. Terapia światłem o dużej intensywności jest cenioną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. Poza tym pozwala pozbyć się uczucia napięcia spowodowanego stresem!

Żarówka

Autor: Flickr
Źródło: https://www.flickr.com
Brak słońca sprawia, iż stajemy się zmęczeni i apatyczni. Jest na to sposób – światłoterapia! Jak to działa?

Jasne światło powstrzymuje proces produkcji melatoniny, który jest najintensywniejszy w czasie jesienno-zimowym, a równocześnie wpływa na wzrost produkcji seratoniny. Bilans uzyskany podczas zabiegu fototerapii skutecznie zwalcza oznaki depresji związanej z porą roku.

Światłoterapia to jedna z niewielu metod leczniczych pochodzących z zachodu, która ma dwie zalety – naturalność i naukowe poparcie. Osoby korzystające z dobroczynnego światła cenią sobie wrażenie, że działają w zgodnie z naturą.

Poświęć chwilę i sprawdź tutaj (https://ursynow.centrumdemed.pl/ceny/) dodatkowe informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie zwlekaj za długo:)

Dużo osób cierpiących dolegliwości takie jak depresja zimowa i stres, chwali sobie to, że dzięki zabiegom światłoterapii mogą uniknąć środków farmakologicznych. Światłoterapia jest metodą wdzięczną, bezpieczną i komfortową! Jeśli wstępne leczenie światłem okaże się skuteczne, proponowane jest utrzymywanie terapii przez pozostały czas zimy. Wówczas rezultat leczenia pozwala na częściowe a nawet stuprocentowe pozbycie się złego samopoczucia związanego z zimą.

Fototerapia pomaga poradzić sobie z problemami takimi jak: depresja zimowa i sezonowa, spadek nastroju a nawet niektórymi przypadłościami wywołanymi zaburzeniami snu, przemęczeniem lub stresem. Co ma znaczenie, światłoterapia daje szybkie rezultaty w stosunkowo krótkim czasie! W dodatku światłoterapia jest dobrze przebadana klinicznie. Przez psychologów stosowana jest jako element wspierający leczenie, a więc nie naturalny środek terapeutyczny. Sugerowana dawka światła to 10 000 luksów – czyli ilość światła, którą przyjmujemy w okresie wiosennych, bezchmurnych dni.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tego typu tematyki, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (http://www.przychodniazycie.pl/299,Diabetolog.html). One także okażą się wartościowe.

Światłoterapia jet skuteczna w 85 % przypadków a efekty zauważalne są nawet po 3 dobach! Pamiętajmy, iż zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, więc specjaliści zalecają profilaktyczne zabiegi jeszcze przed wystąpieniem pierwszych symptomów depresji sezonowej .