Zdrówko

Światłoterapia – modny oraz wypróbowany sposób na depresję zimową

Światłoterapia to prawdziwy sposób na depresję zimową, który od wielu lat jest użytkowany na depresję zimową. Jest to sposób pewny i bezpieczny, terapia ta jest definitywnie bezbolesna i żeby doniosła satysfakcjonujące rezultaty wystarczy zaledwie parę sesji. W światłoterapii wykorzystuje się specjalną lampę, jaka dzięki dostarczaniu wyśmienitej ilości światła powoduje polepszenie stanu zdrowia u pacjenta.

lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Depresja zimowa to choroba, z jaką zmaga się współcześnie wiele osób. Nie jest to choroba przewlekła, jednak zdoła sprawiać dyskomfort, uczucie osamotnienia lub zmęczenia. Zazwyczaj występuje spóźnioną jesienią albo zimą, kiedy jesteśmy narażeni na niewystarczającą ilość dziennego światła. Zimą przedwczesnym rankiem oraz późnym popołudniem jest dość ciemno, sporo osób pracujących od rana do wieczora czuje się więc tak, jak gdyby powstawali w nocy i jednocześnie w nocy powracali do domu po męczącym dniu pracy. Więcej informacji na .

To wszystko może powodować osłabienie oraz gorszy nastrój. Świetnym sposobem na przezwyciężenie tego pogarszającego się samopoczucia jest oczywiście światłoterapia (sklep Ilumina).

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis holter ciśnieniowy kraków, w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Zabieg ten jest przeprowadzany w wielu rozmaitych gabinetach, jest ich tak sporo, że na pewno nie będziesz mieć problemów z odszukaniem listy gabinetów i fachowców, którzy oferują fachowy zabieg światłoterapii. Chociaż możliwe jest też samodzielne nabycie lampy do światłoterapii. Koszt nabycia lampy do światłoterapii jest różnorodny, całość zależy od wielkości takiej lampy i także od marki i fabrykanta.

depresja zimowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Zabieg światłoterapii nie jest w żadnym stopniu złożony, wystarczy wyłącznie znajdować się w zasięgu światła, które jest nadawane przez lampę. Nie trzeba siedzieć bez ruchu i wpatrywać się w lampę, wolno w tym czasie czytać czy oglądać telewizję, aczkolwiek istotne jest to, żeby nie oddalać się na zbyt wielką odległość od światła, które jest emitowane przez lampę.