Zdrówko

Świadome odżywianie i aktywność fizyczna są modne!

W ostatnim czasie w naszym kraju zapanowała prawdziwa moda na zdrowe żywienie i uprawianie sportu. Oczywiście jest to powód do radości, ponieważ społeczeństwo zyskuje tym sposobem na zdrowiu.

Więcej i więcej osób świadomie kupuje lepsze produkty i pozbywa się zdecydowanie zbędnych ulepszaczy.

Racjonalna dieta stała się modna w dużej mierze przez media społecznościowe, w których blogerki zamieszczały masę fotografii zdrowych, smacznych posiłków, które nie miały w składzie zbędnego cukru, czy tłuszczu. Każdy, kto poczytał trochę na temat zrównoważonej diety wie, że kluczem do sukcesu są odpowiednie proporcje między makroskładnikami. O ile węglowodany, czy tłuszcze łatwo włączyć do codziennych posiłków, o tyle białko wpc często jest zamiennikiem jego pierwowzoru zawartego w nabiale. Nie jest to nic dziwnego. Sądzę, że nikt nie chciałby ciągle pić kefirów, czy jeść serków, zwłaszcza jeśli sportowy tryb życia bierze bardzo poważnie i jego posiłki są liczone pod konkretne zawody. Ich kaloryczność jest wtedy dość spora i wiele osób ma dość produktów nabiałowych, które zastępuje białko wpc, będące jego czystym koncentratem dodawanym np. do masy naleśnikowej, bądź zwyczajnie wypijany. Zrównoważona dieta jest bardzo ważna, ale nie możemy zapomnieć o aktywności fizycznej.

Każdy odsyłacz (https://wolomin.centrumdemed.pl/implanty/) wiedzie tylko do wartościowych witryn, na których przeczytać możesz o ważnych zdarzeniach. Nie zwlekaj, tylko kliknij w ten link!

Masa ludzi chodzi na fitness kluby, bądź startuje w licznych biegach ulicznych organizowanych praktycznie w całej Polsce. Zwłaszcza wieczorami możemy dostrzec ludzi biegających ulicami miasta. Coraz częściej tworzy się na nich stacje dla rowerów miejskich, które w prosty sposób można wypożyczyć by nie przemieszczać się samochodami, czy tramwajami.

Laboratorium

Autor: Matteo Bagnoli
Źródło: http://www.flickr.com
W kwestii świadomości zdrowotnej wszystko idzie ku dobremu.

ludzie rezygnują z cieknących tłuszczem fast-foodów, na rzecz przygotowywanych samodzielnie posiłków. Pamiętajmy jednak, że wszystko tworzy się dla ludzi i czasem można pozwolić sobie na urlopik od naszej diety.