Zdrówko

Suplementy

Suplementy diety – czasopisma są zalane ich reklamami, zaś producenci prześcigają się w wymyślaniu problemów zdrowotnych, na które ich suplementy miały by pomóc.
Jednakże czy faktycznie potrzebujemy suplementów diety, jeśli odżywiamy się zdrowo? Badania naukowe nie są jednoznaczne w materii suplementów , po części z przyczyny, iż suplementy może wytwarzać każdy, a nie wyłącznie przedsiębiorstwa farmaceutyczne.

laminine tabletki

Autor: Cheryl
Źródło: http://www.flickr.com
para

Autor: leonardo samrani
Źródło: http://www.flickr.com

Przez wzgląd na to, że nasze pożywienie jak też środowisko tak różni się od tego, przy którym ewoluowaliśmy, rozsądne wydaje się założenie, iż dla podtrzymania optymalnego stanu zdrowia, zalecane (a może nawet nieodzowne) będzie suplementowanie niektórych, szczególnie trudnych do zdobycia składników odżywczych.
Suplementy które z pewnością warto łykać to m.in. witamina D. Jej deficyty ma większość Rodaków, jest właściwie hormonem, którego receptory posiadają praktycznie wszystkie komórki naszego ciała, stąd deficyty witaminy D skojarzone są z wieloma chorobami, jak nowotwór złośliwy, schorzenia autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne itp. Skóra ludzka produkuje tą witaminę z cholesterolu pod działaniem silnego światła słonecznego.

Jeśli pragniesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj tu (www.psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-depresji/) następne informacje. Należy wejść w podany link.

Proces ów działa gorzej u ludzi starszych, otyłych. Współcześnie spędzamy większość czasu we wnętrzach i nasza skóra wytwarza za mało owej witaminy. Nowoczesnym suplementem diety który mogę zarekomendować są Laminine tabletki. Jest to 9-dniowy wyciąg z jajek uzupełniony wyciągiem z roślinnego białka i białka z morskich ryb.

Zapewniają one organizmowi zestaw najistotniejszych białek i aminokwasów, jak także mechanizmy do transportu tychże materiałów odżywczych do narządów, w których są one potrzebne.