Dla dzieciaków

Sugestie na I pierwszą komunię św. Czyli jak roztropnie wyszukać sukienkę komunijną?

I komunia święta to ważny dzień dla każdego potomka, ale także stres dla rodziny. Oprócz zorganizowania przyjęcia w skład którego wchodzą dekoracje oraz zaproszenia dla gości, istotny dla rodziny jest ubiór komunijny naszej pociechy. Matki kładą szczególny nacisk na sukienki swoich córek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam dobranie sukienki? Problem jest przeważnie zwykle mniejszy kiedy wyborem ubrań dla naszych pociech zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają takie same sukienki.

ubranie na Pierwszą Komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Zdarzają się sytuacje, kiedy dziewczynka idzie do pierwszej komunii w albie, na przyjęciu dla rodziny przebiera się w inną suknie, bądź też opiekunowie nie chcą, aby ich córka szła w zwykłej albie i sami decydują się na wybór. Na jakie szczegóły warto zwrócić przy wyszukiwaniu, by rodzice i ich dziecko byli zadowoleni? Najważniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać to kolor. Decydując się na kupno bądź uszycie sukienki dla córki musimy wybrać stanowczą biel. Drugą istotną rzeczą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to krój i całościowy wzór sukni. Nie powinna być ona wymyślna oraz obfito zdobiona.

Najczęściej na rynku spotykamy dwa kroje sukienek komunijnych: w stylu klasycznym, czyli odcinane w talii, oraz we wzorze francuskim- odcinane powyżej talii lub dopasowane z gorsetem.

Zaprezentowany zagadnienie napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten opis. Daj nam znać – przejdź do strony lekcje przez skype z angielskiego !

Jeżeli już zdecydujemy się na krój sukni, ważnym krokiem jest tez wybór tkaniny. Istotne jest aby sukienki komunijne były uszyte z takiego materiału jak: atłas, jedwabna organtyna, żorżeta czy gabardyna (www). Są to materiały, które świetnie sprawdzają się dla naszych pociech gdyż są wykonane z poliestru. Nie jest powiedziane, że wszystkie suknie powinny być długie, jednakże za krótkie wyglądają mniej elegancko. Co jeśli nasza pociecha nie chce się zbytnio wyróżniać od innych dzieci idących w albach? Czy możemy połączyć wspomnianą albę i wymarzona suknie w jedną całość? Większość krawcowych na nasza prośbę mogą zaprojektować tzw. albo-sukienki z nakładaną na ramiona narzutka z komży komunijnej Jeżeli skierujemy uwagę na kosztach to mogą one wynieść 100 zł, ponieważ tyle kosztują najtańsze suknie.

Jednakże ceny sięgają nawet powyżej 1000 zł. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się na tak drogi opłatę. Czekaja nas też opłaty związane z organizowaniem poczęstunku, co może ogromnie zmniejszyć rodzinny budżet. Na koniec poruszymy temat akcesoriów, gdyż musza one pasować do całej sukni. Ważne jest by były udekorowane w podobny formie i razem tworzyły spójny zestaw. Sukienki komunijne są ważnym i skomplikowanym doborem, lecz kierując się tymi regułami nie będzie on już problemem. Jednakże musimy pamiętać, że strój jednak w tym ważnym momencie mieści się na drugim miejscu, gdyż na pierwszym są przeżycia duchowe.