Dla dzieciaków

Sto lat! – a więc jak zgotować urodzinki dla dziecka

Domowy kinderbal na urodziny potomka to okazja do zabawy nie tylko dla pociech. O ile odpowiednio się przygotujecie, sami również będziecie się doskonale bawić. Ostatnio jak grzybki po deszczu, powstają kluby malucha, kawiarnie jak też bawialnie zajmujące się organizacją zabaw urodzinowych.

Jednakże jeśli dziecko jest małe, lepiej obchodzić urodzinki w domu. Nadmiar gości oraz obce miejsce mogą być dla brzdąca męczące.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego przygotowanie urodzin w mieszkaniu ma bez liku walorów: uczy potomka współpracy, pokazuje mu, iż jest bardzo ważne, pozwala znaleźć się w środku rodzinnych wydarzeń, wzmacnia więź.

Robimy zaproszenia na urodziny dziecka. Wręczanie zaproszenia albo wysyłanie go pocztą to początkowa zapowiedź „wielkiego wydarzenia”. W przygotowanie zaproszeń dobrze jest włączyć malucha. Ułóżcie razem tekst, skreślcie go odręcznie lub na komputerze, a potem przyklejcie na barwny papier. Maluch może upiększyć karteczki i koperty kredkami, farbkami, barwnymi stempelkami. Przydadzą się wielobarwne baloniki. Zawieście pęki baloników przy drzwiach do mieszkania lub na bramie – gościom będzie łatwiej do was trafić. Maluch może narysować na balonach pisakami buźki z przeróżnymi minami. Z barwnego papieru wytnijcie trójkąty po czym zróbcie girlandy. Wypiekamy ciastka. Zachęćcie latorośl do wspólnego pieczenia ciastek.

Malec może mieszać składniki, kształtować z ciasta placuszki, wykrawać kształty foremkami, upiększać polewą oraz barwną posypką. Zabawę w wypiekanie ciasteczek możecie również zorganizować w czasie przyjęcia. Przyrządźcie kruche ciasto, przyszykujcie wałek, dużo mąki do podsypywania, stolnicę, foremki oraz polewy do dekorowania.

Ażeby zamówić tort odszukaj firmę piekącą torty dla dzieci lub torty weselne, więcej tu. Przespacerujcie się do sklepu po papierową zastawę. Niech maluch wyselekcjonuje talerzyki i kubeczki. Zatrudnijcie też malucha do rozstawiania naczyń jak też serwetek na stole. Nie łudźcie się, iż przysiądziecie w gronie rodziców przy kawie i ciasteczku, zaś dzieci będą się grzecznie bawić w drugim pokoju. Są na to zbyt małe. Potrzebują klauna albo czarodziejki, która pokaże, w co oraz jak się pobawić.

Zobacz też –