Bez kategorii

Stały aparat ortodontyczny – co pożądane byłoby wiedzieć o aparatach stałych na zęby.

Aparat ortodontyczny to najlepszy sposób na proste i ładne zęby. Dzięki aparatowi w końcu wolno mieć śliczny i równy zgryz, niezależnie od tego, jak na przykład wygląda nasz zgryz aktualnie. Nawet najgorszą wadę można wyleczyć dzięki aparatowi na zęby.

zdrowy uśmiech

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl

Jeżeli chcemy nosić aparat, to naturalnie najpierw powinniśmy udać się do dentysty. Dentysta sprawdzi stan naszych zębów oraz sprawdzi czy możemy nosić aparat. Należałoby pamiętać, iż przed założeniem aparatu wypada wyleczyć wszystkie zęby, wobec tego dentysta może zalecić wyborne leczenie – np. .

Postaciom dorosłym najczęściej zaleca się aparat stały. Leczenie za pośrednictwem aparatu stałego może trwać od 18 do nawet 30 miesięcy – w zależności od wady zgryzu. Teraz istnieje parę typów aparatów stałych, jakie różnią się w szczególności ceną. Aparat stały metalowy to najtańszy typ aparatu. Cena jednego łuku to wydatek mniej więcej 1500 złotych. Rzecz jasna do ceny aparatu zawsze należy dołączyć koszty diagnostyki, wizyty kontrolne czy też plan leczenia. Razem za leczenie aparatem stałym metalowym możemy zapłacić blisko 3000 złotych czy też więcej. Stopniowy typ aparatu stałego to aparat z niewidocznymi zamkami, które zdołają być szafirowe, ceramiczne bądź porcelanowe. Taki aparat jest oczywiście droższy, cena jednego łuku to mniej więcej 2000 złotych – strona tutaj.

Jeśli opisywana kwestia Cię intryguje i chcesz ją zbadać bardziej, więcej przeczytasz w treści (http://welldent.wroclaw.pl/) – to nieco inny punkt widzenia na tę tematykę.

Aczkolwiek noszenie aparatu z przejrzystymi zamkami jest dla wielu jednostek sporo wygodniejsze i bardziej komfortowe. Istnieją także aparaty do przyspieszonego kurowania, jakich cena zbliżona jest do aparatów metalowych. Zaletą tych aparatów jest rzecz jasna krótszy okres ich noszenia. Jednym z najdroższych i równocześnie najbardziej luksusowych rozwiązań jest aparat lingwalny, który instaluje się od wewnętrznej strony językowej. Za tego rodzaju aparat i całe leczenie zapłacimy nawet od 7 tysięcy złotych.

białe, zdrowe zęby

Źródło: pixabay.com

Dentysta z pewnością poinformuje nas o rozlicznych rodzajach aparatów na zęby, wskutek tego warto wybrać się do profesjonalisty w swoim miejscu zamieszkania, przykładowo w Tomaszowie Mazowieckim (zobacz przykładowy stały aparat na zęby). Po diagnostyce dobierze dla nas odpowiedni aparat na zęby oraz zreferuje koszty leczenia.