Dla dzieciaków

Stajnie z końmi w mieście Warszawa

Dziś każdy uprawia jakiś sport. Niektóre osoby wybierają jogging, inne osoby wskakują na rower, a część osób stawia na jazdę konną. W każdym większym i mniejszym mieście istnieje możliwość uczenia się jazdy konnej.

konie

Autor: Noel Pennington
Źródło: http://www.flickr.com

Stajnie i szkółki są dobrze wyposażone i prowadzą je osoby znające się na koniach. Gdy jesteśmy mieszkańcami Warszawy powinniśmy brać pod rozwagę, że również i tu da się jeździć konno. Jednak najlepsze dla osób uczących się jeździć są obozy konne. Oczywiście w dużym mieście, albo pod miastem da się znaleźć dobre obszary do jazdy. Jednak w tego typu szkółkach najczęściej ćwiczy się na w sumie niedużej powierzchni, dlatego wypad na obozy konne na mazurach jest szczytem marzeń dla wielu osób. A na Mazurach właśnie jest ogrom miejsc, gdzie da się bez kłopotu pojeździć konno. Istnieją gospodarstwa agroturystyczne, gdzie istnieją stadniny koni i tam da się zorganizować taki obóz dla swoich podopiecznych np. z Warszawy. Tego typu wyjazd na określony czas i spędzenie ogromu czasu w siodle, dodatkowo sprzątanie boksów i dbanie o konie, może nauczyć pokory, cierpliwości i nauczenia się bycia odpowiedzialnym. Jazda jest czymś w rodzaju nagrody za dobre sprawowanie. Dzieci powoli pojmują, że nie da się pojeździć na koniu, który jest brudny i który nie miał gdzie odpocząć. Dlatego jeśli nasza pociecha uwielbia jazdę konną to warto wysłać dzieciaka na taki obóz.

Konie

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kolejne etapy nauki jazdy konnej

Gdy nasza pociecha uczęszcza do szkółki jeździeckiej powinniśmy brać pod rozwagę to, że będzie chciało zapisać się na obozy konne na mazurach – szczegóły.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do źródła (https://snuggly.pl/kategoria/reczniki-dla-dzieci), ponieważ znajdziesz tam mnóstwo zajmujących Cię tematów, które są tam opisane.

Nie każda szkółka jeździecka organizuje tego rodzaju wypady, ale te najlepiej zorganizowane próbują przynajmniej raz do roku robić takie wypady, dla grup o różnych stopniach zaawansowania. Takie wypady są w rzeczywistości bardzo dobrą szkołą życia. Bywa, że na tego typu obozy wybierają się wytrawni jeźdźcy, a najczęściej zabiera się na takie obozy dzieci, które zaczynają uczyć się jeździć. Na obozach konnych dzieci uczą się nie jedynie przejść z kłusu w galop czy na odwrót, ale też uczą się współpracy z innymi osobami, zaczynają rozumieć stopień odpowiedzialności za własne zachowanie, pojmują, że jazda konna jest czymś wyjątkowym, bo funkcjonuje się z inną żywą istotą.