Dla dzieciaków

Stajnie z końmi w mieście Warszawa

Dziś każdy uprawia jakiś sport. Niektóre osoby wybierają jogging, inne osoby wskakują na rower, a część osób stawia na jazdę konną. W każdym większym i mniejszym mieście istnieje możliwość uczenia się jazdy konnej.

konie

Autor: Noel Pennington
Źródło: http://www.flickr.com

Stajnie i szkółki są dobrze wyposażone i prowadzą je osoby znające się na koniach. Gdy jesteśmy mieszkańcami Warszawy powinniśmy brać pod rozwagę, że również i tu da się jeździć konno. Jednak najlepsze dla osób uczących się jeździć są obozy konne. Oczywiście w dużym mieście, albo pod miastem da się znaleźć dobre obszary do jazdy. Jednak w tego typu szkółkach najczęściej ćwiczy się na w sumie niedużej powierzchni, dlatego wypad na obozy konne na mazurach jest szczytem marzeń dla wielu osób.

Warto sprawdzić odsyłacz (http://www.visaandwork.com/zatrudnianie-cudzoziemcow/), żeby oprócz tego dowiedzieć się czegoś fascynującego na opisywany temat, więc kliknij tu i poznaj inne teksty.

A na Mazurach właśnie jest ogrom miejsc, gdzie da się bez kłopotu pojeździć konno. Istnieją gospodarstwa agroturystyczne, gdzie istnieją stadniny koni i tam da się zorganizować taki obóz dla swoich podopiecznych np. z Warszawy. Tego typu wyjazd na określony czas i spędzenie ogromu czasu w siodle, dodatkowo sprzątanie boksów i dbanie o konie, może nauczyć pokory, cierpliwości i nauczenia się bycia odpowiedzialnym. Jazda jest czymś w rodzaju nagrody za dobre sprawowanie. Dzieci powoli pojmują, że nie da się pojeździć na koniu, który jest brudny i który nie miał gdzie odpocząć. Dlatego jeśli nasza pociecha uwielbia jazdę konną to warto wysłać dzieciaka na taki obóz.

Konie

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kolejne etapy nauki jazdy konnej

Gdy nasza pociecha uczęszcza do szkółki jeździeckiej powinniśmy brać pod rozwagę to, że będzie chciało zapisać się na obozy konne na mazurach – szczegóły. Nie każda szkółka jeździecka organizuje tego rodzaju wypady, ale te najlepiej zorganizowane próbują przynajmniej raz do roku robić takie wypady, dla grup o różnych stopniach zaawansowania. Takie wypady są w rzeczywistości bardzo dobrą szkołą życia. Bywa, że na tego typu obozy wybierają się wytrawni jeźdźcy, a najczęściej zabiera się na takie obozy dzieci, które zaczynają uczyć się jeździć. Na obozach konnych dzieci uczą się nie jedynie przejść z kłusu w galop czy na odwrót, ale też uczą się współpracy z innymi osobami, zaczynają rozumieć stopień odpowiedzialności za własne zachowanie, pojmują, że jazda konna jest czymś wyjątkowym, bo funkcjonuje się z inną żywą istotą.