Zdrówko

Sposoby specjalistów na pełen blasku uśmiech

Osobom, które chcą mieć zniewalający uśmiech, a ich obecny stan uzębienia jest inny od ich wyobrażenia o pięknych zębach, zachwala się licówki. To bardzo drogi sposób korygowania uzębienia, ale efekt finalny nie tylko robi piorunujące wrażenie, lecz dodaje też pewności siebie i winduje poczucie własnej wartości. To taki zabieg kosmetyczny dla zębów, który raz wykonany, poprawi nasz komfort na wiele lat.

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Licówki porcelanowe dentysta doradzi osobom o zdrowym uzębieniu, lecz krzywych czy przebarwionych, z nieładnymi zmianami na szkliwie zębów. Można nimi skorygować kształt, kolor, wielkość czy układ zębów w szczęce. Licówki to delikatne płytki, stworzone z różnego rodzaju materiałów (na przykład z porcelany, akrylu, ceramiki albo kompozycji kilku tych tworzyw), o grubości około pół milimetra.

Mocuje się je do zębów z przodu, najbardziej widocznych przy uśmiechu. Można je umieścić dwoma sposobami – ze szlifowaniem i bez szlifowania zębów. Licówki ze szlifowaniem to zabieg nieodwracalny, polegający na ściągnięciu przedniej warstwy szkliwa żeby zrobić miejsce warstwie porcelany i żeby po dopasowaniu ząb nie wystawał nadmiernie z łuku. Licówki bez szlifowania nie wymagają naruszania struktury zębów, trzeba je tylko wcześniej przygotować aby nowa warstwa dobrze się trzymała i pobiera się tylko ich odcisk. Choć wybór tworzywa bazowego jest duży, dlaczego dobrze jest zdecydować się właśnie na porcelanę? Porcelana jest delikatna jak powierzchnia zębów, a do tego jest twardsza i bardziej odporna na ścieranie niż naturalne szkliwo.

Nie pęka, nie przebarwia się, nie ściera się, a przy tym wytrzyma bardzo wiele lat. Nawet do 15 czy 20. na pewno nie zniszczy ich próchnica, a sama porcelana nie ma wpływu na tkanki ani pH w ustach.

Zobacz bez lęku ten udostępniony tutaj (https://www.soremo.pl/) artykuł. Opisuje on pokrewną tematykę, zatem na pewno także będzie dla Ciebie interesujący.

Licówki porcelanowe dentysta (sprawdź tego dentystę) może polecić też osobom, które kwalifikowałyby się do noszenia aparatu ortodontycznego, lecz wiązałoby się to z bardzo długim czasem oczekiwania na nowy, wyrównany i ładniejszy kształt osi zębów.

Korekta estetyczna polegająca na założeniu licówek wiąże się najczęściej z kilkoma wizytami u dentysty. Gdy już będziemy mieć założone przygotowane dla nas licówki porcelanowe dentysta doradzi między innymi powstrzymanie się od jedzenia twardych rzeczy i powstrzymanie się od picia napojów o mocnym kolorze, lecz to rady na kilka pierwszych godzin lub dni. Później troszczymy się o zęby tak, jak wcześniej – myjemy, płuczemy, nitkujemy i regularnie sprawdzamy ich stan u stomatologa.