Zdrówko

Sposoby specjalistów na pełen blasku uśmiech

Osobom, które chcą mieć zniewalający uśmiech, a ich obecny stan uzębienia jest inny od ich wyobrażenia o pięknych zębach, zachwala się licówki. To bardzo drogi sposób korygowania uzębienia, ale efekt finalny nie tylko robi piorunujące wrażenie, lecz dodaje też pewności siebie i winduje poczucie własnej wartości. To taki zabieg kosmetyczny dla zębów, który raz wykonany, poprawi nasz komfort na wiele lat.

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Licówki porcelanowe dentysta (leczenie aparatem ortodontycznym Mińsk Mazowiecki) doradzi osobom o zdrowym uzębieniu, lecz krzywych czy przebarwionych, z nieładnymi zmianami na szkliwie zębów. Można nimi skorygować kształt, kolor, wielkość czy układ zębów w szczęce. Licówki to delikatne płytki, stworzone z różnego rodzaju materiałów (na przykład z porcelany, akrylu, ceramiki albo kompozycji kilku tych tworzyw), o grubości około pół milimetra.

Mocuje się je do zębów z przodu, najbardziej widocznych przy uśmiechu. Można je umieścić dwoma sposobami – ze szlifowaniem i bez szlifowania zębów. Licówki ze szlifowaniem to zabieg nieodwracalny, polegający na ściągnięciu przedniej warstwy szkliwa żeby zrobić miejsce warstwie porcelany i żeby po dopasowaniu ząb nie wystawał nadmiernie z łuku. Licówki bez szlifowania nie wymagają naruszania struktury zębów, trzeba je tylko wcześniej przygotować aby nowa warstwa dobrze się trzymała i pobiera się tylko ich odcisk. Choć wybór tworzywa bazowego jest duży, dlaczego dobrze jest zdecydować się właśnie na porcelanę? Porcelana jest delikatna jak powierzchnia zębów, a do tego jest twardsza i bardziej odporna na ścieranie niż naturalne szkliwo.

Nie pęka, nie przebarwia się, nie ściera się, a przy tym wytrzyma bardzo wiele lat. Nawet do 15 czy 20. na pewno nie zniszczy ich próchnica, a sama porcelana nie ma wpływu na tkanki ani pH w ustach. Licówki porcelanowe dentysta (sprawdź tego dentystę) może polecić też osobom, które kwalifikowałyby się do noszenia aparatu ortodontycznego, lecz wiązałoby się to z bardzo długim czasem oczekiwania na nowy, wyrównany i ładniejszy kształt osi zębów.

Korekta estetyczna polegająca na założeniu licówek wiąże się najczęściej z kilkoma wizytami u dentysty. Gdy już będziemy mieć założone przygotowane dla nas licówki porcelanowe dentysta doradzi między innymi powstrzymanie się od jedzenia twardych rzeczy i powstrzymanie się od picia napojów o mocnym kolorze, lecz to rady na kilka pierwszych godzin lub dni. Później troszczymy się o zęby tak, jak wcześniej – myjemy, płuczemy, nitkujemy i regularnie sprawdzamy ich stan u stomatologa.