Zdrówko

Sposoby na walkę z grypą

tabletki

Grypa to choroba, która w niezwykłej mierze doskwiera jesienią oraz w kiedy jest zimno. Najmocniej dokuczliwa jest przy okazji szybkiej zmiany pogody. Gorączka, katar, kaszel jak również bóle mięśni i stawów to jedne z z najczęściej spotykanych objawów, które są w stanie zepsuć dużo planów, zarazem tych towarzyskich, jak i powiązanych z biznesem. Grypą może się zarazić każdy, w rozmaitych miejscach, z tego powodu ciężko się przed nią bezproblemowo obronić. Nosiciel grypy jest w stanie rozpylać zarazki choroby przez około sześć dni. Co czynić jeśli padnie się ofiarą grypy, jak uśmierzyć przebieg grypy?

Podczas infekcji wskazane jest niewykonywanie zbyt dużej liczby zajęć, unikanie zmęczenia fizycznego. Schorzenie najlepiej spokojnie odleżeć w domu. Należy wypijać sporo płynów, jakie wytraca się w sporych ilościach z racji gorączki, jak i nadmiernej potliwości organizmu. Podwyższoną temperaturę ciała potrzeba minimalizować pigułkami przeciwgorączkowymi. Nie wolno jednak wziąć ich za dużo. Najpewniej zażywać leki odpowiednio do rozwoju choroby, w innym wypadku te zamiast pomóc, będą w stanie pogorszyć zdrowie.

Ból gardła nieodłączny grypie trzeba zwalczać płucząc gardło. Trafionym rozwiązaniem bywają obecnie leki ziołowe, soda oczyszczona, aerozole, tabletki do ssania, czy też sól kuchenna. Ciężki katar najbezpieczniej kurować kroplami działającymi na śluzówkę nosa, ułatwiającymi odpływ wydzielin dzięki udrożnieniu wnętrza nosa. Lepiej jednak nie nadużywać tego typu medykamentów, brać je góra przez cztery dni. Zobacz też: .

W przypadku skomplikowanego bądź też odbiegającego od normy rozwoju choroby zaleca się prędki kontakt z medykiem. Nieleczona grypa może doprowadzić do wielu problemów ze stanem zdrowia. Wśród wielu typów komplikacji pogrypowych najczęściej występuje zapalenie płuc jak również oskrzeli, zaburzenia oddychania, zapalenie mięśnia sercowego czy opon mózgowych. Grypa jest w stanie także powodować poważne schorzenia neurologiczne. Warto mieć na uwadze, że powikłania występują o wiele częściej u małych dzieci, niż u osób dorosłych oraz młodzieży. Agresywne schorzenia i starość wpływają na wzrost ryzyka komplikacji. Najlepiej nigdy nie lekceważyć żadnej grypy, postarać się, jak najskuteczniej zwalczyć chorobę, nie narażając przy tym swoich bliskich.